Domácí celek HBC Jičín přivítal na své půdě soupeře z Prahy. Dukla byla loňskou sezonu jediným týmem, který Jičínským odebral bod. Slušně zaplněná sportovní hala viděla kvalitní, rychlou, tvrdou házenou.

HBC Jičín – Dukla Praha 37:31 (20:13). Domácí vstoupili do zápasu lépe, vytvořili si mírný náskok. Ten však dokázali hostující hráči nejprve zcela vymazat, Jičínští si ho vybudovali znovu, ale Pražané svoji kvalitní hrou nedovolili větší rozdíl ve skore než dvě až tři branky. Rychlé, házenkářsky pohledné akce se střídaly na obou stranách, bylo se na co dívat. V závěru poločasu se domácí dokázali od soupeře přeci jenom odpoutat, poločasové vedení tak bylo pro ně velmi příznivé.

Bylo jasné, že ač domácí vedou poměrně slušným náskokem, nelze se tímto uspokojit. V paměti hráčů byl loňský zápas v Praze, kdy Jičínu nestačilo ani devítibrankové vedení. Tehdy Dukla obrovskou bojovností zápas zdramatizovala a Jičín zachraňoval remizu v posledních vteřinách.

I to určitě mohli mít na mysli domácí hráči, kteří si mezitím ve druhé půli vytvořili náskok deseti branek (25:15 v 7. minutě). Hosté bojovali dál, předváděli kvalitní hru, dokázali se prosazovat především z rychlých protiútoků a křídel. Stoprocentně též využili přesilovky a šňůrou pěti branek snížili již v 11. minutě na 25:20. Domácí v této chvíli vypadli poněkud z role.

Nedokázali pokrýt brejky Dukly a také v defenzivě byla řada okének. K tomu přidejme zahozené příležitosti a bojovnost hráčů Dukly a nebylo proto divu, že v polovině poločasu byl stav 26:23, o několik minut později 27:25. Hostím narostla křídla, dokázali trestat neproměňování domácích, i v oslabení se nebojácně pouštěli do útočení. Domácí se však včas vzpamatovali a dokázali postupně v rozmezí 19. – 21. minuty opět navýšit náskok. Především zásluhou Babáka a Josefa se na ukazateli skore objevil znovu šestibrankový rozdíl ve prospěch Jičínských. Závěrečný tlak hostí již domácí ustáli i díky několika dobrým zákrokům Machalického v brance, jehož výkon tentokrát zůstal trochu za očekáváním. Oba soupeři se pak pravidelně střídali ve skórování, žádný velký pohyb v brankovém rozdílu již nenastal.

V domácím celku se dařilo střelecky Babákovi, Josefovi a Zemanovi, z brejků se dokázal prosadit Dvořák a na pivotu Drbohlav. Již druhý zápas však chybí branky z prostoru křídel, zde mají Jičínští rezervy v proměňování.

Fakta – rozhodčí: R. Kábrt, Z. Vaněček. Sedmičky: 6/4 – 1/1. Vyloučení: 4:5. Diváků: 200. Sestava a branky HBC Jičín: Machalický, Lustig – Babák 11/2, Josef 7, Zeman 7/2, Drbohlav 5, Dvořák 4, Svoboda 2, Ženatý 1, Bednář, Novotný, Folta, Grůša a Kolc. Sled branek: 1:0, 3:3, 6:3, 11:10, 15:12, 17:13, 20:13, 25:15, 25:20, 26:23, 27:25, 31:25, 36:29, 37:31.

První liga staršího dorostu, stejně jako všechny další prvoligové soutěže, má volno. Konají se reprezentační akce, které se týkají i jičínských hráčů. Čtveřice Zeman, Josef, Babák a Machalický bude jičínský klub reprezentovat na mezinárodním juniorském turnaji v Jablonci nad Nisou ve dnech 9. – 13. března.

Po reprezentační přestávce je čeká 20. března důležitý duel v Karviné.⋌ (mk)