Pro naše házenkáře se jednalo o poslední domácí duel letošního ročníku Zubr extraligy, Jičínští se tak chtěli se svými příznivci rozloučit dobrým výkonem a především vítězstvím, které by dávalo naději bojovat v hranické odvetě o zisk pátého místa. Domácím trenérům chyběl nově zraněný Lepieš, dále Babák, Masák a Chýlek.

Rozhodla bojovnost

HBC Ronal Jičín – Cement Hranice 34:29 (15:14). Od úvodního hvizdu rozhodčího se na jičínské palubovce rozpoutala ofenzivní smršť. Hráči obou týmů mysleli více na útok, a tak se bylo neustále na co dívat. Závěrečná čtvrthodinka patřila více méně jedinému hráči, benjamínkovi týmu Martinu Jaklovi. Ten si nedělal hlavu s tím, že poprvé v kariéře dostal v extralize větší herní prostor a v závěru utkání nastřílel šest branek. Když se k němu přidali také ostatní hráči, radovali se domácí z cenné výhry 34:29.

Házenkáři HBC Ronal Jičín tak při své domácí rozlučce se sezonou předvedli solidní výkon a pětigólovou výhrou se udrželi ve hře o konečnou pátou příčku. Utkání bylo herně poměrně vyrovnané, ovšem domácí prokázali větší bojovnost a touhu po výhře. Pomyslnou miskou vah byly výkony gólmanů, přičemž domácí Veverka předčil strážce hranické svatyně.

Velmi vydařený zápas sehrál Brykner, jenž nastřílel do svého vyloučení devět branek. Své příležitosti se znamenitě chopil dorostenec Jakl, který nasázel během třinácti minut šest gólů. Skvěle si počínal Kvasnička, bojovností strhl své spoluhráče Vtípil, důležité góly stříleli rovněž Král a Bareš. Nezbývá než doufat, že podobný výkon zopakují naši házenkáři také příští středu v Hranicích a počtvrté za sebou vybojují páté místo.

Fakta, rozhodčí: Bubeníček, Smékal. Sedmimetrové hody: 7/5 – 7/4. Vyloučení: 8:10. ČK: 1:1. Diváků: 200. Sestava a branky HBC Ronal Jičín: Veverka, Barák – Brykner 9/1, Jakl 6, Vtípil 6/3, Kvasnička 5, Král 4/1, Bareš 3, Novotný 1, Rychna, Mašát, Šulc, Kolomazník, Šebek. Sled branek: 3:1, 6:3, 9:8, 10:12, 15:14, 16:15, 16:20, 19:22, 23:24, 27:24, 30:26, 32:27, 34:29.

Petr Babák (trenér Jičína): „Blíží se závěr dlouhé a těžké sezony, hrát o páté místo je náročné, chybí nám několik zraněných, proto dostávají příležitost starší dorostenci. I dnes bojovali, Martin Jakl se prosadil střelecky. Nesmírně obětavý výkon odvedl bojovník Martin Bareš.“
Odveta série o páté místo je na programu příští středu 6. května v Hranicích. (bama)