Do sportovní haly zavítal třetí celek loňské tabulky TJ Náchod. Hosté si minulé kolo poradili se silným celkem Bystřice pod Hostýnem, naopak Jičínští po ostudném výkonu prohráli v Litovli. Náchodští tak nastupovali v roli favorita.

HBC Ronal Jičín B – TJ Náchod 21:20 (10:9). Domácí celek nastoupil v pozměněné sestavě. Již mohl hrát po nemoci Rychna, sestavu posílil Aleš Babák a po dvou letech se také objevil F. Bareš. Chyběl Josef st., což na obraně bylo znát a také zraněný Horyna. Jičínští určitě chtěli co nejrychleji zapomenout na výprask z Litovle, ale nijak oslnivý výkon nepředvedli.

Hosté představují velmi zkušený celek, jeho hře dominuje chytrost a um Kloučka a střelecká potence Balcara z křídla. Oba tito hráči svoji pověst potvrdili i v tomto utkání.

Domácí bojovali, snažili se, ale chyběla větší lehkost. Rychlé protiútoky, tradiční zbraň Jičína, byly upracované, bez důrazu. Domácí srážely do kolen i neproměněné šance, kterých bylo v první půli přespříliš, především z prostoru křídel. Obrana pracovala poměrně dobře, svými zákroky ji pomáhal Podzimek v brance. Hostující hráči však také velmi dobře bránili, vytvořili před brankovištěm často pro domácí neprostupný val. Výsledkem bylo vyrovnané skore až do samotného závěru poločasu. Podobný průběh měl i druhý poločas. V dramatickém derby tak body zůstaly domácím.

Jičínští podali bojovný výkon, ne vždy se jim dařilo tak, jak chtěli. Kvalitní defenzivu, kterou vedli Rychna a Chýlek, podporoval svými zákroky Podzimek, v útoku byl neustálou hrozbou pro soupeře Hošic, stoprocentní proměňování sedmiček Šulcem bylo též velmi důležité. Zásadní roli sehráli zkušení A. Babák a Kořínek, kteří dokázali připravit řadu šancí a usměrnili hru Jičína. Na druhé straně jičínská, jinak dobře pracující, obrana měla obrovské nedostatky v bránění levého křídla. Z tohoto prostoru Jičínští inkasovali sedmkrát! Ukázalo se také, že tréninkové manko některých hráčů je značné, v závěru již „mleli z posledního“.

HBC Ronal Jičín B: Podzimek, Soukup – Hošic 5, Šulc 4/3, Rychna a Kořínek 3, M. Babák 2, Šebek, Chýlek, F. Bareš a Jakl po 1, A. Babák, Ženatý, Kužílek. Rozhodčí: F. Barták, L. Moravec. Sedmičky: 3/3 – 2/2. Vyloučení: 4:4. Diváků: 180. Sled branek: 1:2, 3:2, 7:5, 9:7, 9:9, 10:9, 12:9, 14:11, 16:13, 16:15, 17:17, 19:18, 21:19, 21:20.

Zbývající výsledky zápasů druhého kola: Louny – Zlín 38:28, Košutka – Chodov 19:31, Dvůr Králové – Litovel 25:23, Velká Bystřice – Karviná B 27:23, Bystřice pod Hostýnem – Šumperk 27:24.

12. Košutka ⋌ 0 0 2 39:67 0

V napínavém střetnutí měli Jičínští více štěstí, důležité body zůstaly doma. V neděli je čeká soupeř nad míru silný. Loňský vítěz první ligy TJ Šumperk. Utkání se hraje v Šumperku od 10.30. ⋌(mk)