Výjimkou nebyl ani letošní rok. Hráči přípravky (tzv. Talenťáčku), minižáků, mladších a starších žáků, mladšího a staršího dorostu zavítali v doprovodu svých trenérů a vedoucích týmů do krásného prostředí rekreačního zařízení Homole.

Pestrá náplň

Pro velký loňský úspěch se letošního kempu zúčastnili také nejmenší házenkářští „špunti“ ve věku čtyři až sedm let, kteří každý den na Homoli dojížděli a byli součástí soustředění v tzv. denním režimu přibližně od 9 do 16 hodin.

Tréninkového kempu se celkem zúčastnilo téměř osmdesát hráčů, o které se staralo dvanáct trenérů a funkcionářů klubu. V tréninkových jednotkách byl kladen důraz především na zvyšování fyzické kondice, a tak všichni házenkáři dokonale poznali lesy v okolí rekreačního střediska. Pamatováno však bylo také na zdokonalování základních házenkářských dovedností.

Zajímavým zpestřením se ukázal závod v orientačním běhu. Kromě samotného trénování byl pro všechny zúčastněné připraven pestrý a zajímavý program s celou řadou různých soutěží a her (například turnaj v kopané, házené, běh do vrchu, cross v lese, různé štafetové běhy, hry ve venkovním bazénu atd.) o hodnotné ceny v podobě sladkostí a suvenýrů věnovaných sponzory házenkářského klubu.

Mladí házenkáři se v průběhu soustředění rovněž setkali s příslušníky Územního odboru Policie České republiky Jičín. Největší pozornost patřila vystoupení psovodů a jejich čtyřnohých kamarádů. Bohatý týdenní program zpestřilo také poutavé vyprávění astronomů, kteří sportovce seznámili se základy „hvězdařiny“. Samozřejmě, že nechyběla ani tradiční a s napětím očekávaná noční stezka odvahy a závěrečný „táborák“.

Doufejme, že kemp házenkářů byl dobrou přípravou pro nadcházející náročnou sezonu a přinese své ovoce v podobě kvalitních výsledků mládežnických družstev a dobré reprezentace města Jičína podobně jako v uplynulém soutěžním ročníku.⋌ (bama)