V Hranicích měli Jičínští dobré pasáže, ovšem především střelecké výpadky je v posledních zápasech neskutečně srážejí a ztráta sebevědomí se projevuje ve všech herních činnostech. Pokud se hráči dokáží střelecky prosazovat, drží i se silnějšími týmy krok. Bohužel několikaminutové výpadky se objevují v každém zápase a ty rozhodují o jičínském neúspěchu.

Stejné chyby

„Poslední tři zápasy se mi hodnotí jako přes kopírák. Začátek je dobrý, ale neproměňujeme brankové příležitosti. Opakují se u nás stejné chyby a hráči potom ztrácí sebedůvěru. Svou hru jsme schopni realizovat jen v části zápasu a to nestačí,“ posteskl si kouč Jičína Petr Babák.

„Jičín je náš tradiční soupeř a první půle byla vyrovnaná. Utkání jsme zlomili v půli druhé a po dvou matných výkonech jsme konečně předvedli dobrý kolektivní výkon. To chceme udržet. Jsem dnes velice spokojený samozřejmě i s výsledkem, ale především s výkonem,“ pochvaloval si trenér Cementu Jan Hegar.

Nyní čeká házenkáře Jičína náročný „prodloužený“ víkend. V sobotu 22. listopadu přivítají v netradičním čase od 10.30 letos velmi silnou Kopřivnici, v pondělí od 19 hodin potom hostí slovenského mistra a účastníka házenkářské Ligy mistrů, Tatran Prešov. Jičínští potřebují především v sobotním duelu bezpodmínečně bodovat. (dk)