V kádru domácích nastala v letní přestávce velká přestavba, ovšem také hosté svou soupisku obměnili. Připomeňme odchody Kořínka, Michajlíka, Vtípila, Hrubého, tedy vesměs zkušených hráčů. Naopak do přípravy se zapojil po roční pauze gólman Barák, ten však v týdnu před zápasem onemocněl a záda Veverkovi tak kryl třiačtyřicetiletý Kynčl.

TJ Bystřice pod Hostýnem – HBC Ronal Jičín 22:25 (9:15). První minuty zápasu byly jasným důkazem, že se jedná o úvod sezony. Hráči nasávali atmosféru extraligového duelu a první branku vstřelil až ve čtvrté minutě hostující Kvasnička. Poté ale převzali iniciativu bojovně naladěni domácí a poměrně jednoduše otočili na 3:1. Bystřičtí vedli ještě ve dvanácté minutě, stav 5:4. Jak se později ukázalo, bylo to v utkání naposledy.

Hosté trestali chyby

S ubíhajícím časem se házenkáři Jičína dostávali do správné provozní teploty. to se nejvíce projevilo v obranné fázi. Defenzíva začala pracovat naprosto spolehlivě a domácí se dlouhé minuty prakticky na nic nezmohli. Jičínští trestali chyby Moravanů rychlými brejky a na konci druhé desetiminutovky již vedli 5:9. Přestože se házenkářům Bystřice na chvíli podařilo jičínský tlak otupit, samotný závěr prvního poločasu opět patřil hostujícímu celku, o čemž výmluvně svědčí průběžný stav, 9:15.

Po změně stran nastoupili Jičínští s cílem nedovolit domácím brankově se přiblížit a tím je dostat zpět do hry. Nutno přiznat, že zpočátku se to hráčům hostí příliš nevedlo. Problémy nastávaly zejména v útočné fázi. Hostující kombinaci chyběla větší lehkost, hra byla neurovnaná a to spíše nahrávalo domácím. Ti dokázali krátkodobého zaváhání Jičína využít a snížili na 13:17.

Naštěstí střelecký prapor v těchto chvílích pozvedli Král a Brykner a především díky jejich přesným zásahům naši házenkáři opět odskočili na pohodlných 16:23. Přestože domácí se nechtěli s porážkou smířit a bojovali doslova o každý gól, bylo patrné, že na zvrat v zápase nemají síly. Tři minuty před koncem byl na ukazateli stav 19:25. V samotném závěru domácí využili přesilové hry pět na tři a zkorigovali na konečných 22:25.

Výhra házenkářů HBC Ronal Jičín je naprosto spravedlivá. S výjimkou první čtvrtiny zápasu byli hosté neustále ve vedení čtyř až sedmi gólů. Ve velmi dobrém světle se ukázal gólman Veverka, jehož procento úspěšnosti bylo hodně vysoké. Střelecky se nejvíce dařilo Královi, jenž zaznamenal devět branek. Důležité góly stříleli rovněž Brykner a Lepieš, obranu spolehlivě dirigoval Bareš.
Sestava a branky: Veverka, Kynčl – Král 9/4, Brykner 6, Lepieš 4, Bareš 3, Mašát, Kvasnička a Rychna po 1, Babák, Mrklas, Chýlek, Šebek, Šulc. Rozhodčí: Martiník, Novotný. Sedmičky: 3/2 – 4/4. Vyloučení: 6:9. ČK: 1:1. Diváků: 300. Sled branek: 3:1, 5:4, 5:9, 8:10, 9:15, 10:17, 13:17, 16:20, 16:23, 19:25, 22:25.

Jičínští házenkáři tak zahájili sezonu 2008/2009 důležitým vítězstvím, které by mělo být tou nejlepší pozvánkou na první domácí duel. Ten je na programu netradičně již tento pátek, 12. září, kdy od 19.30 hodin hostí celek Legaty Hustopeče. (bama)