Neporažení házenkáři Jičína si tak byli vědomi, že v případě úspěchu se velmi přiblíží celkovému prvenství ve druhé lize. Domácí však nastoupili do zápasu oslabeni o nemocného Drbohlava a školní povinnosti si plnícího Dytrycha, příležitost na druhou stranu dostali hráči patřící do kategorie starších žáků, Havelka, Čurda a T. Kolc.

HBC Jičín B – HC Dukla Praha B 18:17 (9:6). Házenkáři Jičína začali utkání poměrně dobře a velmi rychle se ujali vedení 3:1. Hosté sice dokázali srovnat na 3:3, ale byli to domácí, kdo zásluhou dvou branek Svobody opět odskočil, 5:3.

V jičínské brance podával solidní výkon gólman Lustig, ani on však nedokázal zabránit po chybách jičínské obrany dalšímu srovnání, tentokrát na 5:5. Tento stav svítil na ukazateli v polovině prvního poločasu. Druhou polovinu zvládli lépe házenkáři Jičína.

Obrana začala pracovat mnohem důrazněji, s čímž měli Pražané velké potíže. Hráči Dukly stále obtížněji hledali cestu jak ohrozit domácí svatyni a když už se jim to podařilo, stál v cestě stále pozorný Lustig. Přestože domácí hráli v útoku kostrbatě a jejich herní projev byl spíše neurovnaný, dokázali do konce první třicetiminutovky odskočit na 9:6.

Po změně stran pokračovali Jičínští v náporu ze závěru první půle a odměnou jim byl průběžný stav 12:6. V tu chvíli se zdálo, že domácí vypracovaný šestibrankový náskok uklidní a začnou se prosazovat svou zbraní, tedy rychlým přechodem do útoku a pestrou kombinační hrou.
To se však nestalo. Naopak domácí hra upadala do stereotypu, chlapci vůbec nevěděli, co hrát a tuto bezradnost hosté beze zbytku potrestali. Pražané nejprve snížili na 15:14 a sedm minut před koncem utkání se dokonce poprvé ujali vedení, 16:17. Samotný závěr ale nakonec zvládli lépe domácí. Vyrovnávací branku vstřelil Bartoš, poslední slovo měl Dvořák, jenž stanovil skóre na nejtěsnějších 18:17.

Druholigoví mladší dorostenci Jičína tak udrželi svou neporazitelnost o pomalu míří k vítězství v celé soutěži. Aby se při této cestě vyhnuli případným zakolísáním, musí své výkony v dalších zápasech určitě zlepšit. Solidní zápas odchytal Lustig, světlé okamžiky předvedl i jeho nástupce Malach. Střelecky se ukázal Novotný, ostatní hráči za svými možnostmi rozhodně zaostali.

Fakta – rozhodčí:
Šiška, Studecký. Sedmimetrové hody: 3/2 – 5/3. Vyloučení: 1:4. Diváků: 35. Sestava a branky HBC Jičín: Lustig, Malach, Oborník – Svoboda 5, Novotný 4, Folta 3, Bartoš 3/2, Dvořák 2, Čurda 1, Šebík, Havelka, T. Kolc. Sled branek: 2:1, 3:3, 5:5, 9:6, 12:6, 13:10, 15:14, 16:17, 18:17.

Další zápas druhé ligy sehrají mladší dorostenci Jičína v pátek 3. dubna, kdy od 19 hodin přivítají na své palubovce celek Lokomotivy České Budějovice.

Ale pozor! Již ve středu 1. dubna je na programu odveta čtvrtfinále play off Zubr extraligy HBC Ronal Jičín – HCB OKD Karviná. Zápas začíná v 18 hodin.⋌ (bama)