Po úvodních dvou týdnech, kdy hráči převážně běhali v terénu či na umělém povrchu místního atletického oválu a nabírali sílu v posilovně, se třetí týden sešli k herní přípravě na soustředění v Jičíně. Zde využili všech sportovišť, včetně rehabilitace, s velkým úspěchem se u hráčů setkalo zpestření v podobě aquaaerobiku i aerobiku. Do přípravy obou týmů mladšího a staršího dorostu se zapojilo téměř čtyřicet hráčů.

V závěru soustředění se mladší dorostenci HBC Jičín zúčastnili 6. ročníku házenkářského turnaje, pořádaného v rámci Letního lounského vábení. Po odchodu sedmi hráčů do kategorie staršího dorostu stojí před tímto omlazeným kolektivem nelehký úkol obstát v konkurenci předních českých i moravských týmů, které v nadcházející sezoně vytvoří vůbec poprvé společnou nejvyšší soutěž v České republice.

Během turnaje, který se hrál ve dvou kategoriích, absolvovaly oba týmy jičínských házenkářů osm kvalitních zápasů. Hrálo se systémem každý s každým. V průběhu jednotlivých utkání se na palubovce vystřídali postupně všichni hráči.

Představily se i posily pro nadcházející sezonu, hráči Vrba a Šefl (Liberec) a Dědeček (Jablonec). Na hře jičínských házenkářů se projevily nedostatky vyplývající z nerozehranosti a začátku společné přípravy – nepřesné přihrávky a nesehranost týmu. I přesto se podařilo bojovat o konečné vítězství v turnaji, který byl velice vyrovnaný.
Jičínští nakonec obsadili celkově 3. místo, když jako jediní uhráli remízu s vítězem turnaje, házenkáři ze Strakonic.

Výsledky: HBC Jičín A – HK Lovosice 14:13, – Lokomotiva Louny 23:11, TJ ČZ Strakonice 16:16, – Sokol Nové Veselí 11:19. Sestava a branky HBC Jičín A: Chaloupka – Tomeš 19, Hlava 15, Vrba 7, Bajer a Drbohlav po 5, Tomáš a Kupka po 4, Dědeček 3, Dařílek 2, Mílek.

HBC Jičín B – HK Lovosice 20:9, – Lokomotiva Louny 16:9, – TJ ČZ Strakonice 15:14, – Sokol Nové Veselí 20:10.
Sestava a branky HBC Jičín B: Petr – Šefl 15, Tomášek 13, Klamrt a Vrba po 11, Dařílek 8, Dědeček a Mikule po 4, Drbohlav 3, Mílek 2.⋌ (bama)