Tentokrát doma přivítali celek, který se pohybuje na začátku druhé poloviny tabulky. Jičínští házenkáři sice byli vzhledem k aktuálnímu bodovému zisku favoritem duelu, ovšem hosté v odehraných zápasech ukázali, že mají svou sílu a mohou potrápit i ty nejlepší celky soutěže.

HBC Jičín – Loko České Budějovice 30:24 (14:13). Domácí nepodali, zejména v první půli, nijak oslnivý výkon. Dlouho se hledali, hráli pod tlakem, nervózně, jejich hře chyběl určitý řád. Zlepšení nastalo až na konci prvního poločasu a to byl zlomový moment celého duelu. Ve druhé půli již drželi otěže zápasu ve svých rukou, přestože hosté hráli sympaticky a hodně „kousali“. U domácích byl nejlepším hráčem Tomeš, autor deseti gólů. Stabilní formu prokázal Drbohlav, jehož góly v závěru utkání prakticky rozhodly o výhře. Celkově lze označit výkon našich mladých házenkářů jako průměrný, do dalších zápasů mají jistě co zlepšovat.

Sestava a branky HBC Jičín: Harbich, Petr – Tomeš 10, Čurda 9, T. Kolc a P. Drbohlav po 3, Havelka 3/2, Miľko 2, Tomáš, Kupka, Hlava, Dařílek.

11. Mladá Boleslav ⋌0 0 6 122:207  0

Již v neděli čeká mladší dorostence další prvoligové utkání, od 15 hodin hostí opět na domácí palubovce poslední celek soutěže, tým AŠ Mladá Boleslav. ⋌(bama)