Ve sportovní hale přivítali celek Kopřivnice, který v úvodních dvou kolech využil domácího prostředí k zisku čtyř bodů a pyšnil se v nejvyšších patrech tabulky. Samozřejmě Jičínští chtěli stoprocentní úspěšnost hostí přerušit a vítězstvím se naopak posunout vzhůru. V týdnu před utkáním měli trenéři Jičína určité problémy s absencemi nemocných hráčů, do zápasu tak nakonec nemohl nastoupit Rychna, stejně tak zranění Zeman a Groh. Příležitost tak poprvé na jičínské palubovce dostal Jakub Hošic, jedna z opor prvoligové rezervy.

Co rozhodlo

HBC Ronal Jičín – KH Kopřivnice 40:28 (18:10). Úvod zápasu byl velmi vyrovnaný. Za stavu 3:3 se jistými zákroky blýskl gólman Kurial a tím zavelel k prvnímu vážnějšímu ataku Jičínských. Domácí začali postupně přebírat iniciativu, především trojice T. Babák, Kraus a Vocásek se zasloužila o průběžný stav 7:5. V polovině prvního dějství zlepšili domácí defenzivní činnost a Kopřivničtí se rázem dostávali do úzkých. Jičínští se neustále pokoušeli o nátlakovou hru, každou příležitost využívali k rychlým přechodům a odměnou jim bylo navýšení na uklidňujících 11:5. Tři minuty před odchodem do šaten byl rozdíl ve skóre pět gólů, 15:10, ovšem úplný závěr patřil opět Jičínským. Nejprve se trefil Vocásek, o chvíli později Kraus a v poslední minutě potvrdil svůj nejlepší výkon sezony znovu Vocásek.

Stejný obrázek byl k vidění i v úvodu druhého dějství. Domácí pokračovali v nastoleném trendu a než se hosté stačili rozkoukat, svítil na ukazateli příjemný stav 21:10. Za zmínku jistě stojí krásná branka T. Babáka, kterého nad brankoviště soupeře nezištně uvolnil Vocásek. V pohodě hrající házenkáři jičínského Ronalu si v dalších fázích duelu neustále udržovali osmi až desetibrankové vedení a zdálo se, že v naprostém klidu kráčí za vysokým vítězstvím. O tom, že není radno podceňovat svého soupeře ani za relativně rozhodnutého stavu, se však domácí přesvědčili záhy.

Kopřivničtí, kteří prakticky od třetiny zápasu bránili osobně těžko polapitelného Tomáše Babáka, začali pomalu náskok Jičína stahovat. Hráči domácího celku si vybrali slabší chvilku jak v útočné fázi, tak v obraně. Když se k tomu připočetly neproměněné příležitosti, resultoval z jičínského krátkodobého „zmaru“ stav 24:18. To však nebylo vše, najednou se téměř nic nedařilo a hosté „vstali z mrtvých“. Na koně je posadila rovněž přesná trefa gólmana Petra přes celé hřiště, zvýšené sebevědomí poté hosté přetavili v další korekci průběžného skóre na 26:22.

O dvě minuty později byl rozdíl ve skóre stále čtyři branky, 27:23. Potom se ale domácí přeci jen uklidnili, vrátili se k poctivé defenzívě a rychle ukázali, že se ziskem dvou bodů nemíní hazardovat. Své spoluhráče uklidnil několika zákroky nastoupivší Veverka a hráči v poli se odměnili spanilou závěrečnou exhibicí.

Jičín šestigólovou smrští odskočil na 33:23 a tím definitivně rozhodl o tom, že dva body zůstanou doma. Jičínští si fanoušky po určitém výpadku udobřili útočnou smrští, rychlými smrtícími brejky především v podání Krause, jenž byl také na konci okulahodící akce dvojice Vocásek, T. Babák. O vítězi nebylo pochyb, zbývalo pouze rozřešit otázku, zda se domácím po více než třech letech podaří dosáhnout mety čtyřiceti vstřelených gólů. Tyto šance navýšil mimo jiné i Hošic, jenž se při své premiéře ihned zapsal mezi střelce a upravil na 37:27. Z následného útoku sice hosté snížili, ovšem poté se již trefovali pouze Jičínští. Rychlý přechod z druhé vlny nejprve úspěšně zakončil Naimann, dlouhou přihrávku gólmana Veverky zužitkoval opět rychlonohý Kraus a definitivní podobu výsledku napsal Aleš Babák, jenž stanovil na konečných 40:28.

Fakta z utkání:
Rozhodčí: B. Frieser, L. Frieser. Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/2. Vyloučení: 1:3. Diváků: 450.
Sestava a branky HBC Ronal Jičín: Kurial, Veverka – T. Babák 11/3, Kraus 9, Vocásek 6, A. Babák 4, Kvasnička a Naimann po 3, Bareš 2, Kořínek a Hošic po 1, Lepieš, Kriso.


Potvrdit vysoké domácí vítězství s Kopřivnicí budou chtít házenkáři Jičína už tuto sobotu, kdy se od 11 hodin hodin představí na palubovce Jiskry Třeboň. Následují domácí duely s Brnem a televizní s Frýdkem-Místkem.⋌(bama)