Domácí stále doháněli mírný náskok soupeře, v 9. minutě (12:14). Dopředu je hnala téměř do posledního místečka zaplněná hala, atmosféra byla i díky několika fanouškům Dukly opravdu skvělá.

Co rozhodlo

V těchto důležitých momentech zápasu ale přišlo několik po sobě jdoucích kontroverzních rozhodnutí arbitrů utkání, po kterých atmosféra v hledišti „zhoustla“. Domácím nebyla uznána branka, naopak následovalo vyloučení a oslabení Jičínských. Pražané zvládli tuto situaci výborně a odskočili na 12:16.

Házenkáři Jičína působili v těchto fázích utkání hodně nervózně, co nejrychleji chtěli stav opět zkorigovat, ovšem to se jim i díky dalším oslabením nedařilo. Hosté svůj náskok navýšili až na rozdíl šesti branek, 13:19 a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto. Jičínští ještě chtěli utkání zdramatizovat, to se jim na malou chvilku díky korekci na 15:19 podařilo, ovšem následná třígólová šňůra hostující Dukly definitivně vyřešila otázku, kdo získá důležité body. Domácí se tak díky porážce 18:24 neposunuli na šestou příčku a situaci v boji o postup si značně ztížili.

Utkání přineslo očekávaný scénář, bylo vyrovnané, oba celky spoléhaly na výborné defenzívy a výkony gólmanů. Pražané nakonec slavili úspěch i díky širšímu kádru. Škoda některých necitlivých výroků obou arbitrů, zápas mohl být zajímavější až do samotného konce, což by si příznivci obou táborů určitě zasloužili.⋌ (bama)