Jičín - Po třech měsících nastoupili k prvnímu jarnímu duelu dosud neporažení prvoligoví mladší dorostenci.

27.2.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Archiv

V důležitém souboji o postup na republikový šampionát, kam se probojují dva nejlepší celky z české a moravské skupiny první ligy, přivítal lídr tabulky třetí celek.

Přestože Jičínští byli favority zápasu, vzhlíželi k utkání vzhledem k určitým tréninkovým výpadkům, s určitými obavami. Trenéři nemohli počítat se zraněným Klickaničem, pilířem obranných řad.

HBC Jičín – HC Dukla Praha 32:18 (17:7). Úvodní minuty přinesly vyrovnaný průběh. Bylo však patrné, že házenkáři Jičína se prosazují kombinačnější hrou, naopak hosté spoléhali na individuální výkony jednotlivců. Domácí neustále zvyšovali své vedení až na zasloužených poločasových 17:7. Do druhého dějství nastoupili hosté s cílem vývoj duelu ještě zdramatizovat, to však bylo pouze jejich přání.

Vysoká výhra Jičínských byla naprosto zasloužená. Domácí nejvíce těžili z kvalitní defenzívy celého týmu a slušného výkonu gólmana Machalického. Ani nastoupivší Oborník ve druhé půli nezklamal. Důležitými postavami jičínské obrany byli Drbohlav a Vocásek, herní přehled v plnění defenzivní činnosti ukázal rovněž Bartoš. V útoku se nejvíce prosazoval Vocásek, hru s přehledem řídil Babák, jenž dokázal uvolňovat své spoluhráče.

Kvalitní práci odvedli pivoti Drbohlav a Dytrych, v dobrých výkonech z podzimní části pokračovali rovněž Bednář a D. Novotný. Také všichni ostatní hráči se zasloužili o vysokou výhru. Sestava a branky: Machalický, Oborník – Vocásek 7, T. Babák 7/3, Bednář 4, D. Novotný a Svoboda po 3, Drbohlav a Kužílek po 2, Bartoš, L. Ženatý a Dytrych po 1, Dvořák 1/1, Šebík. Rozhodčí: Brůna, Vostatek. Sedmičky: 4/4 - 3/3. Vyloučení: 7:7. ČK: 0:1. Diváků: 100. Sled branek: 0:1, 3:3, 7:3, 11:5, 15:6, 17:7, 19:10, 24:11, 29:13, 32:15, 32:18.

Další utkání sehrají mladší dorostenci Jičína už tuto neděli, kdy od 15 hodin přivítají na domácí palubovce v derby utkání TJ Náchod. (bama)

27.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

Jiří Štefek.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Klára Dostálová: Na zázraky nevěří, ale volební účast odhaduje na 70 %

Hořice - Klára Dostálová z Hořic, náměstkyně ministra pro místní rozvoj, jednička na kandidátce ANO 2011v Královéhradeckém kraji při svém hlasování v hořické hasičské zbrojnici uvedla: