Jičínští žádali v týdnu Český svaz házené již podruhé o odložení zápasu, neboť většina hráčů se v uplynulých dnech potýkala s nemocí. Stejně jako před duelem v Lovosicích, i tentokrát obdrželi zamítavou odpověď, která byla odůvodněna televizním přenosem.

Co rozhodlo?

V jičínském kádru chyběl Klouček, jenž si odpykával jednozápasový trest za vyloučení v Lovosicích. Bez čtrnáctidenního tréninku nastoupili Lepieš a Mašát, mnoho dalších hráčů nemohlo vzhledem k dýchacím potížím snést plnou zátěž. I přes neutěšený stav chtěli domácí svého protivníka udolat, případné vítězství by je hodně přiblížilo postupu do play off. V poločase byl stav 11:11, zápas skončil porážkou 18:21.

Házenkáři Jičína tak i podruhé v roce 2009 prohráli s týmem, který je jejich velkým soupeřem v boji o postup do play off. Domácí nebyli v utkání horším celkem, ovšem je pravdou, že většinu času byli ve vedení Plzeňští. Na hráčích Jičína bylo znát, že nejsou ve své kůži. Zejména ve druhé půli byl vidět úbytek sil, což samozřejmě v takto vyrovnaném střetnutí může hrát velmi důležitou roli. Domácí bojovali, ale to na dobře bránícího soupeře nestačilo.

Na straně Jičína odchytal solidní zápas brankář Barák, velmi aktivně si počínal v prvním poločase Lepieš, jenž také v úvodní půli vstřelil všech pět svých branek. Šest gólů, včetně čtyř sedmiček nastřílel Král, kterého ale, stejně jako ostatní spoluhráče, střelecké štěstí v důležitých okamžicích opustilo. Házenkáři Jičína se tedy propadli na nepostupovou pozici. Šanci opět zamíchat postupovými kartami ale ještě určitě mají, první již v sobotu navečer, kdy se představí na palubovce lepšícího se celku Jiskry Třeboň (18).

Petr Babák, trenér Jičína: „Soupeř vyhrál zaslouženě, byl lepší. My jsme bojovali, ale v závěru neproměňovali šance, hráčům docházely síly. Nezvládli jsme některé taktické věci“.
Vladimír Haber, trenér Plzně: „Z bodů mám samozřejmě velkou radost. V prvním poločase Jičín bojoval. Plzeň odvedla solidní výkon, i když se nevyvarovala zbytečných chyb a také neproměnila ani jeden sedmimetrový hod.“ (bama, jp)