Nesmírně zajímavá je pak situace okolo osmého místa, když do play off i nadále může zasáhnout Třeboň.

Ale budeme-li i nadále uvažovat teoretickou variantu, kdy by Jihočeši dokázali v sobotu porazit Zubří (+prohra Jičína v Přerově a Kopřivnice v Lovosicích), měly by nakonec tři týmy stejný počet bodů (18). Jedná se o Jičín, Třeboň i Kopřivnici. A na dvě místa v play off tak zbývá stále trojice týmů. Rozhodovala by pak minitabulka mezi těmito celky a z té vychází nejhůře celek Kopřivnice.

Teorie: vyhraje – li Třeboň se Zubřím a zároveň Jičín podlehne Přerovu a Kopřivnice Lovosicím (Jičín je v osmičce v každém případě, při vítězství Třeboně a prohře Kopřivnice by pak ale Třeboň Kopřivnici vytlačila až na devátou příčku).

Zajímavá je i situace poslední čtyřky v tabulce. Na deváté příčce skončí jeden z dvojice Třeboň – Kopřivnice, dramatická je situace na pozicích 10. – 12. místa. Zde je mezi třemi týmy rozdíl jediného bodu a zdá se, že nejlépe je na tom nyní poslední Přerov. Ten hostí Jičín, pro který bodový zisk již nic neřeší a který uhájí sedmou pozici. V případě výhry Přerova (a prohry Frýdku-Místku v Karviné a Dvora Králové na Dukle), by pak Přerov vyskočil na desátou příčku se sedmi body.

Svěřenci Petra Babáka sehrají své utkání v Přerově v neděli dopoledne. První zápas v Jičíně domácí vysoko vyhráli (39:25). Zajímavostí je, že v celku Přerova nastupuje i nejlepší střelec základní části Zubr extraligy Tomáš Bechný, autor 138 branek z 556 vstřelených. Znamená to, že soupeřem Jičína v play off bude zřejmě druhé Zubří (blíže by to bylo ale na Duklu)…

Příznivci házené v Jičíně ale o ligové zápasy během víkendu nepřijdou. Již dnes se na palubovce sportovního areálu představí oba dorostenecké celky proti Jiskře Třeboň (16 a 18), v neděli rezerva mužů nastoupí proti Tatranu Litovel (17).⋌ (lk, jp)