Na straně hostí chyběli z důvodů pracovních či studijních povinností Král a Novotný, přesto bylo cílem Jičínských favorita duelu co nejvíce potrápit. V barvách Jičína také nastoupili Vocásek a Kolomazník, kteří již měli v nohách velmi cenné a zasloužené vítězství v kategorii staršího dorostu.

HCB OKD Karviná – HBC Ronal Jičín 31:20 (17:10). Oba celky se v úvodních minutách prezentovaly kvalitní obranou, první gól vstřelil ve třetí minutě odchovanec Jičína ve službách Karviné Ondra Šulc. Na jeho gól našli odpověď hostující Brykner a následně také Bareš, vedení Jičína 1:2. Hosté však vzápětí přišli o zraněného Babáka a sestava tak doznala dalších změn. Na střední spojce se objevil Rychna a režírovat jičínskou hru se mu dařilo. Hosté však znovu vyhořeli na neproměňování vyložených šancí. Přišly dvě zahozené sedmičky, další šance a úřadující mistr v čele se zkušenými Šulcem, Zdráhalou a Petrovským trestal.

„Domácí využili vynikajícího výkonu gólmana Mrkvy beze zbytku a otočili na 5:2. S naší psychikou to logicky zamávalo, do hry se tak vložily technické chyby a domácí s nabídnutými šancemi naložili opravdu výborně, 9:3. Tento stav v danou chvíli neodpovídal dění na hřišti, pro Jičínské byl hodně krutý. Ovšem hraje se na góly a s jejich střílením byli hosté na štíru. Házenkáři Baníku udržovali vypracovaný náskok až do konce prvního dějství, 17:10,“ poznamenal k zápasu Aleš Babák, který byl zraněn.

Do druhé půle nevstoupili hosté špatně, ale Karviná pokračovala ve svém výkonu a změnu nepřipustila. V polovině druhé třicetiminutovky vedli domácí 24:14, o pár minut později dokonce 27:14. Hostům se nedala ani za tohoto stavu upřít bojovnost a snaha náskok domácích alespoň ztenčit, ovšem proti rozjetému soupeři to byl úkol poměrně složitý.

Domácí úřadovali

Házenkáři Jičína tak odešli z mistrovské půdy vysoko poraženi. Na výši skóre se podepsal herně poměrně zvládnutý, ovšem výsledkově díky neproměněným šancím nevydařený úvod utkání. V momentě, kdy se domácí dostali do vyššího vedení, měli otěže zápasu pevně v rukách. To byla určitě škoda, hostům se poměrně dařilo bránit postupný útok Baníku, ovšem jakákoliv ztráta míče byla nemilosrdně potrestána brejkovou situací. Na straně domácích byli nejvíce vidět O. Šulc a Petrovský, u hostí odehráli solidní utkání Brykner, Rychna a Barák, statečně se na pivotu byl i Kolomazník.

Fakta – rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmičky: 4/2 – 5/3. Vyloučení: 6:3. Diváků: 684. Sestava a branky: Veverka, Barák – Brykner 5, Rychna 5/3, Chroustovský, a Kolomazník po 2, Bareš, Masák, Kvasnička, Vocásek, Šulc a Jakl po 1, Vtípil, Babák. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sled branek: 1:2, 5:3, 9:3, 11:4, 14:6, 15:9, 17:10, 19:11, 21:12, 27:14, 30:17, 31:20. ⋌(bama)