HBC Ronal Jičín B – TJ Tatran Litovel 28:22 (13:12). Jičínský celek opět nenastoupil kompletní, chyběli T. Vitík, M. Kůta, D. Kriso a O. Horyna. Znovu tak dostali příležitost dorostenci a ti patřili mezi velmi příjemná překvapení zápasu a měli lví podíl na zisku bodů.

Pochvala týmu

Od počátku bylo zřejmé, že na jičínské palubovce se představil zkušený celek, který přijel pro body. V útoku dominovali Kiriljuk s Číhalem, ale i ostatní hráči byli pro domácí svatyni velmi nebezpeční a několikrát Jičínští jen přihlíželi rychlým kombinacím hostí, především do prostoru pivota. Litovelští hráli ze zajištěné obrany a hlavně bez chyb.

Domácí sice neustále vedli, ale soupeř nebyl o nic horší, bojoval a snažil se vývoj zápasu zvrátit. Domácí si postupem času doslova vydřeli tříbrankové vedení 11:8, ale zároveň jim nastaly potíže s obranou, když pilíř defenzivy Rychna byl opakovaně vyloučen a další obranná opora Mareš musel po zranění na chvíli opustit hrací plochu.

Hosté se v závěru poločasu nadechli k mohutnému náporu a dokázali skore srovnat, do poločasu přidat ještě dvě branky a převzít tak otěže zápasu do svých rukou. Tříbrankovou šňůru jim umožnili domácí, kteří nestačili na hostující útočníky a zastavovali je za cenu dvouminutových faulů. V závěru poločasu pak hosté hráli přesilovku téměř pět minut, z toho půl druhé minuty měli výhody dvou hráčů v poli.

O přestávce trenéři domácích zdůraznili, že bez bojovnosti nebude lehké se soupeřem držet krok. Ačkoli Jičínští přidali na důrazu a obranu určitě zlepšili, hosté si udržovali neustále dvoubrankový náskok. Mladíci z Jičína však bojovali, snažili se o rychlou hru a postupem času získávali navrch. K útoku zavelel především Coufal v brance, který byl k nepřekonání, obrana se zpevnila a domácí začali proměňovat rychlé protiútoky, začali si více věřit i na urostlé hráče soupeře. K úplnému obratu pak zavelela „drzá“ branka Chýlka, kterou domácí definitivně zlomili vývoj zápasu na svoji stranu (17. minuta 19:18).

Jičínská radost byla krátkého trvání, během několika minut hosté sice přišli o velmi dobře hrajícícho Netlena, který byl při střelecké chuti a obrana Tatranu s ním musela počítat (přímá červená) a za malý okamžik ho následoval pro třetí vyloučení Rychna. To bylo veliké oslabení. Domácí mladíky však tato vyloučení ještě více semkla a šňůrou čtyř branek poslali Tatran do kolen (z 21:21 na 25:21). V samotném závěru se přiostřilo, určitě si především domácí vzpomněli na dva zraněné spoluhráče právě z Litovle, kteří jsou stále na marodce.

Soupeř se nevzdával, hrál vabank, ale svými nepřesnostmi při střelbě a opakovaně při zpracování přihrávek umožnil mladíkům z Jičína v závěru náskok ještě navýšit, často po oku lahodících akcích.
Jičín se představil opět jako bojovný celek, předvedl kolektivní výkon. Po vlažném začátku se k výbornému výkonu rozchytal Coufal, obranu dirigovali tradičně Mareš a Kolomazník, do svého druhého vyloučení Rychna. Výborný zápas sehrál Hošic a v závěru svoji drzostí platil na soupeře Jakl. Střelecký prapor držel do svého vyloučení Jetleb, důležité branky dávali Chyba, Chýlek a Kolomazník. Celý tým zaslouží pochvalu za bojovnost do závěrečného hvizdu.

Sestava a branky: Coufal, Soukup – Hošic 5, Šulc 4, Kolomazník, Jakl a Jetleb 3, Chyba, Chýlek, Novotný, Rychna 2, Boháček a Šebek 1, Mareš. Rozhodčí: Štrebl a Zych. Sedmičky: 1/0 – 3/3. Vyloučení: 9:11. ČK: 1:1. Diváků: 300. Sled branek: 2:1, 5:4, 7:5, 8:8, 11:8, 12:11, 12:13, 13:15, 16:17, 19:18, 21:21, 25:21, 25:22, 28:22.

12. Prostějov ⋌ 2 0 13 396:500  4

Ligové soutěže mají nyní reprezentační přestávku, Jičínští budou hrát až 29. března v Prostějově. ⋌(mk)