Hlavním cílem je umožnit žákům základních škol, především nižším ročníkům, vyzkoušet si základy kolektivní míčové hry, která je v Jičíně v posledních letech velmi úspěšná. Hra není určena pouze aktivním hráčům, naopak, zapojit by se měly děti bez rozdílu pohlaví a věku na hřištích a tělocvičnách všech možných rozměrů.

Hlavní výhodou miniházené 4+1 je prostorová nenáročnost, menší počet hráčů a zjednodušená pravidla. Právě díky menšímu počtu hráčů se do hry zapojí malí sportovci mnohem aktivněji, odpadá tak problém, kdy se při kolektivních míčových hrách řada dětí do sportování vůbec nezapojí.

Druhého turnaje se zúčastnilo celkem deset týmů dvou věkových kategoriích ze tří jičínských základních škol. Pro velkou nemocnost musela účast odmítnout ZŠ Valdice. Z prvenství v kategorii druhých a třetích tříd se radoval tým Draků ze 3. ZŠ (Poděbradova), který ve finálovém souboji přehrál Drsňáky ze 4. ZŠ (Železnická) nejtěsnějším rozdílem 4:3 v prodloužení. Ve starší kategorii čtvrtých a pátých tříd se střetly ve finálovém derby souboji dva celky ze 4. ZŠ. Po nelítostném boji se nakonec z vítězství radovali Drsňáci, kteří udolali také v prodloužení poměrem 1:0 Správňáky.

Pravdou je, že výsledky turnajů nejsou až tak důležité. Hlavním cílem je nabídnout dětem sportovní vyžití a to se tímto projektem, soudě i podle kladných ohlasů učitelek, daří.

Pořadí, kategorie 2. – 3. tříd: 1. Draci (3. ZŠ), 2. Drsňáci (4), 3. Býci (2), 4. Správňáci (4), 5. Aligátoři (2). – Kategorie 4. – 5. tříd: 1. Drsňáci (4. ZŠ), 2. Správňáci (4), 3. FC Pepsi (2), 4. Predátoři (2), 5. Drtička (3). ⋌(bama)