Hosté mají ve svém středu řadu kvalitních hráčů, ti také ukázali svůj um v počátku utkání. Domácí nastoupili s novou posilou, Janem Josefem, který do Jičína přestoupil z Dukly Praha. Jeho přítomnost, zvláště v obranné činnosti, byla velmi znát.

HBC Jičín – TJ Náchod 32:18 (18:9). V samotném zápase se domácí rozjížděli volněji, nechali hosty na „dostřel“. Mezníkem ve vývoji zápasu byl časový úsek mezi 6. a 17. minutou. To jičínský celek vystupňoval tempo, předvedl celou škálu ze svého házenkářského umění v útoku a dokázal své přednosti i v obraně. V tomto úseku domácí odskočili na 12:6 a prakticky zhatili snahy hostí o vyrovnanou partii.

I druhé dějství začali házenkáři Jičína koncentrováni na výkon jak v obraně, tak v útoku. V této části zápasu předváděli velmi slušně zaplněnému hledišti asi nejlíbivější akce – v 11. minutě stav 25:10 a bylo rozhodnuto.

V domácím dresu se dařilo všem tradičním oporám. Hru řídili Babák a Zeman, v obraně stály dva pilíře Josef a Svoboda. Posledně jmenovaný dokázal vstřelit řadu branek po nebojácných průnicích, stejně jako Dvořák. Lepšící výkon předvedl Drbohlav a nelze opomenout spolehlivost Machalického v brance, stejně jako dobré zásahy střídajícího Lustiga.

Fakta – rozhodčí: Bauer, Smékal. Sedmičky: 4/4 – 1/1. Vyloučení: 5:4. Sestava a branky HBC Jičín: Machalický, Lustig – Svoboda a Dvořák po 6, T. Babák 6/1, J. Drbohlav 4, Josef 3/2, Bednář 2, Zeman 2/1, L. Ženatý, Novotný a Srb po 1, Folta, Šebík. Neúplná tabulka má následující podobu.

12. Třeboň ⋌3 0 9 268:340  6

Velmi těžký zápas čeká jičínský celek již dnes. V předehrávaném utkání 1. ligy zajíždí na horkou půdu do Zubří. Tento zápas mnoho napoví o konečné tabulce.⋌ (bama)