A pokud chtějí pomýšlet na boj o pátou příčku, nesmí v odvetě pohárově hraného duelu prohrát větším rozdílem.

Rychlý začátek

KH Kopřivnice – HBC Ronal Jičín 24:18 (12:4). Domácí začali v čele s Hanzelkou a brankářem Fabiánem výborně. Ve 12. minutě vedli už 6:1 a i nadále měli nad pomalu se rozjíždějícím a chybujícím Jičínem navrch. Jejich soulad však utrpěl nevratný zásah ve 22. minutě, kdy dostal za oplácení po obdrženém faulu přímou červenou kartu právě Hanzelka. V tu chvíli jako by se pohoda z domácího týmu vytratila. Poločas sice vyhrál skvělým osmibrankovým rozdílem, po změně stran už ale nedokázal na výborný výkon z první dvacetiminutovky navázat.

Více chyboval a jeho hra začala postrádat dynamiku, zatímco Jičín hrál rychle dopředu a postupně manko stahoval. V samotném závěru ještě Kopřivnice dokázala zabrat a vybojovat šestibrankový rozdíl.

„Jsem rád, že jsme ve druhé půli něco proměnili. Jinak to bylo zbytečně rozhárané a nervózní utkání průměrné úrovně. Vzhledem ke špatnému prvnímu poločasu s výsledkem asi musíme být spokojeni, i když chybělo málo a skončilo to o čtyři,“ uvedl k zápasu trenér Jičína Petr Babák. Domácí kouč Miroslav Bartoň i hráči se shodli, že tým rozhodilo zbytečné vyloučení Hanzelky, který měl našlápnuto k nejlepšímu výkonu v sezoně.

„Ve druhém poločase nám začali trochu docházet síly. Bohužel jsme ale nebyli schopni zapojit více hráčů. Rozdíl šesti gólů je na Jičín dosti málo, ale samozřejmě se pro odvetu pokusíme mužstvo nabudit a odehrát v Jičíne vyrovnané utkání,“ poznamenal po střetnutí Bartoň.

Fakta z utkání

Rozhodčí: Vaník, Halada. Sedmimetrové hody 7/3 – 4/3. Vyloučení: 4:4. ČK: 1:1 (Hanzelka – Mašát). Diváků: 200. Sled: 5. 3:1, 12. 6:1, 28. 12:3, 37. 14:6, 44. 18:10, 51. 20:15, 59. 22:18. Sestava a branky, Kopřivnice: Fabián, Čapka – Lipový 1, Vala, Martinásek, Rachač 1, Veřmiřovský 4, Hanzelka 5, Hladký 5/2, Prepsl 1, Hodslavský, Střelec 5, Opálka 2/1, Seidl. HBC Ronal Jičín: Veverka, Barák – Šulc, Vtípil po 3, Mašát 3/2, Bareš, Rychna a Brykner po 2, Kolomazník a Kvasnička po 1, Král 1/1, Novotný, Jakl. ⋌ (jfk)