Ty z pověření Asociace školních sportovních klubů (AŠSK) pořádala ZŠ Velká Bystřice u Olomouce.

Do malého moravského městečka se sjelo šest nejlepších družstev chlapců i děvčat z celé České republiky. Turnaj se hrál v úvodu ve dvou skupinách po třech. Házenkáři z Lepařova gymnázia ve skupině A nejprve v důležitém úvodním utkání celého turnaje porazili mohutně povzbuzované žáky z pořádající ZŠ Velká Bystřice 17:12 a poté žáky ZŠ Starý Plzenec 18:11. Stali se tak jejími jasnými vítězi a postoupili do semifinále. Ve skupině B bojovala družstva ZŠ Na Beránku z Prahy, ZŠ Dolní Cerekev a favorizované družstvo ZŠ Zubří, které tvořili žáci sportovní třídy zaměřené na házenou. Ti také skupinu jasně vyhráli.

V semifinále turnaje nastoupili jičínští gymnazisté (vítěz skupiny A) proti žákům z Dolní Cerekve (2. místo ve skupině B). Po asi nejlepším výkonu v celém turnaji svého soupeře porazili 23:18 a postoupili tak do finále, v němž se chtěli pokusit obhájit prvenství z minulého šampionátu.

V závěrečném utkání celého turnaje však nastoupili proti sehranému družstvu sportovní třídy ZŠ Zubří. Oba celky po celý finálový zápas předváděly kvalitní házenou a několikrát dokázaly roztleskat plně zaplněnou bystřickou halu. Zuberští chlapci si v průběhu prvního poločasu udržovali náskok několika branek, ale hráči Jičína se pokoušeli favoritovi cestu za prvním místem co nejvíce znepříjemnit. Nakonec odešli poražení 13:24, ale i tak se po skončení zápasu mohli radovat ze stříbrné medaile.

Úspěšný tým, který na této významné soutěži vzorně reprezentoval naše město Jičín, tvořili žáci primy a sekundy Lepařova gymnázia. Jmenovitě to byli brankář Petr Petr a dále hráči Martin Hlava, David Tomášek, Jakub Kupka, Petr Drbohlav, Petr Dařílek, Martin Mílek, Jakub Stindl, Jan Klamrt, Šimon Šebík, Štěpán Živnůstka a Lukáš Ondráček. Trenérem a vedoucím družstva byl Jaroslav Šolc.⋌ (jš)