Domácí, kteří jsou již v plné přípravě na vrchol sezony, jimž bude o posledním květnovém víkendu mistrovství republiky, pořádané jičínským házenkářským klubem, si chtěli ověřit aktuální formu a na své konto připsat jedenadvacáté vítězství v letošním ročníku nejvyšší soutěže. Trenéři měli k dispozici kompletní kádr, výjimkou byl pro nemoc absentující Svoboda.

HBC Jičín – HC Plzeň 45:18 (23:11).
První branku utkání sice vstřelili hned v úvodu duelu hosté, když se trefil jejich nejlepší střelec Sopek, následující okamžiky ale jasně ukázaly, kdo bude pánem na hřišti. Bohužel pro Plzeňské, domácí hráli tentokrát výborně, jejich výhodou byla větší kompaktnost celého kádru domácí se jednoduchými kombinacemi dostávali stále častěji k laciným brankám a o osudu utkání bylo za stavu 23:11 prakticky rozhodnuto již na konci prvního dějství.

Mladší dorostenci Jičína tentokrát zaslouží za předvedený výkon pochvalu. Hráli koncentrovaně od první do poslední minuty, ani na chvíli nepolevili a odměnou jim může být vysoké vítězství. Základem úspěchu v tomto zápase byl solidní výkon gólmana Machalického, tvrdá nekompromisní obrana v čele s Dytrychem a rychlý přechod do nezformované obrany soupeře.

Opravdu počet skvěle zvládnutých rychlých kontrů, včetně úspěšného zakončení, byl velký a velmi potěšitelný. V této činnosti vynikal především Kužílek, autor dvanácti branek. Střelecky se dokázali prosadit také Vocásek a Babák, jednoduchostí a přímočarostí na soupeře platil Klickanič. Své odehrál rovněž L. Ženatý a na pivotu srdnatě bojoval Dytrych. Celkově lze výkon domácích hodnotit pozitivně a nezbývá doufat, že podobně se bude Jičínským dařit i na již zmiňovaném domácím šampionátu, který proběhne v místní sportovní hale 30. – 31. května.

Sestava a branky: Machalický, Oborník – Kužílek 12, Vocásek 9, T. Babák 7/1, Klickanič 5, L. Ženatý 4, Dytrych 3, Drbohlav 2, Bednář, Dvořák a Novotný po 1, Bartoš, Šebík. Rozhodčí: Brůna, Vostatek. Sedmičky: 3/1 – 0. Vyloučení: 1:2. Sled branek: 0:1, 7:1, 9:4, 12:8, 18:9, 23:11, 31:12, 33:16, 37:17, 44:17, 45:18.

Poslední utkání 1. ligy čeká mladší dorostence 16. května, kdy cestují na půdu druhého týmu a dalšího účastníka finálového turnaje o českého mistra, HBC Strakonice 1921. ⋌(bama)