Domácí bojují o prvoligovou účast, bylo jasné, že hostující celek nečeká žádný lehký zápas. Jičínská sestava byla zdecimována zraněními a nemocemi, na palubovku ostravské haly nastoupilo pouze jedenáct hráčů Jičína. Chyběli především Zeman a Josef, kteří si přivezli zranění z reprezentační akce, kvůli zdravotnímu stavu nenastoupili ani Bartoš, Ženatý a Srb. Naopak po delší pauze mohl ukázat své umění Valnoha.

TJ Sokol Ostrava – HBC Jičín 22:29 (10:15). Hosté začali zápas spíše s vyčkávací taktikou, byli si plně vědomi nejen toho, že je čeká kvalitní soupeř, ale také silně okleštěná sestava, která měla zápas vybojovat. Jelikož problémy s nemocnými a zraněnými hráči byly i u mužů, měla za sebou pětice dorostenců zápas navíc, právě v dresu rezervního týmu. Jičínští museli šetřit se silami. Úvod byl vyrovnaný, hosté vedli prakticky od samotného začátku alespoň o branku. K rozhodujícímu náporu se nadechli ve druhé polovině poločasu.

Druhý poločas začali domácí bránit osobně Babáka a Svobodu, což jičínskému celku vyhovovalo. Oba hráči si tak trochu paradoxně mohli odpočinout po náročném zápase za muže.

Domácí mladý celek bojoval, ale jičínská defenziva byla proti zasádní úpravě skore v neprospěch Jičína. Hosté posledních deset minut nikam nepospíchali, drželi si svůj náskok, hráli na jistotu. Závěr museli dohrávat bez Drbohlava, který byl za třetí vyloučení odměněn červenou kartou. Ale ani tato ztráta Jičínské nevykolejila a ti si tak připsali další výhru. Bylo to v pořadí čtyřicáté deváté mistrovské utkání v první lize bez porážky.

Fakta – rozhodčí: F. Procházka, D. Šlezinger. Sedmičky: 0 – 2/2. Vyloučení: 3:6. ČK: 0:1. HBC Jičín: Machalický, Malach – Dvořák 10, Drbohlav 5, Babák a Svoboda 4, Novotný 3/1, Valnoha 2/1, Šebík 1, Folta, Bednář. Sled branek: 1:0, 3:5, 4:6, 7:8, 9:8, 9:13, 10:15, 13:20, 16:23, 18:24, 20:27, 22:27, 22:29.

12. Třeboň ⋌5 0 16 454:619 10

Poslední zápas letošního ročníku první ligy sehrají jičínští starší dorostenci tuto neděli od 15 hodin proti Sokolu Nové Veselí.⋌ (mk)