Lukáš Dudek – MMA + grapling, Michal Popelák – MMA + grapling, Ladislav Dudek ml. – grappling. Tomáš Brixí a Libor Haken pro zranění nebyli nasazeni.

MMA AMATHEUR LIGUE. Lukáš Dudek nastoupil do zápasu ve váhové kategorii 86 kg, kde mu byl losem přidělen soupeř z Thai Box klubu Mystik Písek. Lukáš Dudek vstoupil do zápasu kvalitně připravený. Po zaznění slova fight Lukáš soupeře atakoval vnitřním lowkickem a ihned se ponořil do rychlého double leg takedownu. Soupeře dostal na zem, kde skončili oba v pozici guard. Protivník se pokoušel nasadit techniku armbar, ovšem tu Lukáš využil pro rychlý přechod na pozici side. Soupeř se pod Lukášem přetočil. Lukáš si výborně povolil a využil možnost dostat se na vítěznou pozici. Soupeře zasypal několika silnými a tvrdými údery, po kterých následovalo nekompromisní škrcení. Vítězství pro Lukáše Dudka škrcením.

Michal Popelák nastoupil do zápasu ve váhové kategorii do 96 kg. Po zvážení mu byl přidělen nelehký soupeř vážící 106 kg, což v daný moment představovalo o 12 kg více. Soupeř byl svěřenec thaiboxerské ikony Jiřího Žáka. Michal, začínající z červeného rohu, obkroužil ring a studoval soupeřův pohyb. Na chvíli byl zatlačen do svého rohu, ze kterého vyrazil v kombinaci přímý úder, levý vnitřní lowkick okamžitě zavřený pravým lowkickem.

Soupeř pouze vyčkával. Michal si na chvíli odstoupil do rohu, aby na sebe přitáhl soupeře a vyrazil do single leg takedownu. Oba se ocitli na zemi, Michal soupeře zasypával údery a zkusil zaútočit na soupeřovu nohu a zápas ukončit pákou na nohu. Soupeř se však díky dobré reakci vyhoupl a náhle byla situace obracená. Michal si pokrýval údery soupeře, ale bohužel nestačil reagovat na nalezenou soupeřovu anakondu (škrcení se zámkem na nohy) a zápas tak prohrál.

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY GRAPLING. Ladislav Dudek po zvážení nominován do váhové kategorie – 62 kg. Láďa absolvoval celkem dva zápasy. V prvním zápase si vylosoval svěřence Lukáše Blažka (několikanásobný mistr Evropy v graplingu). Láďa začal zápas nádherným porazem double leg takedown, soupeře dostal na zem, skončili v guardu a získal tak dva body. Z guardu zkoušel přechod na side, který využil soupeř v přetočení na vítěznou pozici. Soupeř okamžitě nasadil škrcení, ze kterého se stačil Láďa dostat krásným vymostováním. Bohužel o poznání silnější soupeř pohyb využil k opětovnému přetočení a následnému doškrcení.

V druhém utkání mu rozlosování přidělilo zápasníka z UFC Hradec Králové. Kvalitně připravený borec nastoupil do zápasu tvrdě a nekompromisně. Láďa se chvíli dobře bránil a pokusil se o gilotinu v postoji, to borec vytušil, rychle se ponořil a našeho borce dostal strhem na zem. Pokračoval v rychlém nasazení anakondy a doškrcením.

Lukáš Dudek po zvážení nominován do váhové kategorie – 90 kg. Hned v prvním zápase mu byl přidělen výše zmiňovaný Lukáš Blažek. Lukáš do zápasu nastoupil s vědomím, že protivník je velice zkušený. Po odstartování zápasu se oba borci chvíli poznávali. Lukáš vytušil příležitost na single leg takedown. To ovšem zkušeného Blažka vůbec neohrozilo. Po rychlém porazu následovala z Blažkovy strany v pohybu nasazená čistá gilotina, proti které neměl Lukáš sebemenší šanci. Zápas tak po rychlém uškrcení prohrál.

Michal Popelák po zvážení nominován do váhové kategorie – 100 kg. Michal dobře vybavený technicky a fyzicky nastoupil do zápasu s trochou nervozity, která ho udržela v perfektní pozornosti. V prvním zápase po relativně krátkém vzájemném poznávání, soupeře strhl na zem a následoval přechod na side. Po dlouhém souboji si Michal ulovil v sidu škrcení, začal zmenšovat soupeřovu volnost pohybu a nekompromisně ho doškrtil, kdy soupeř musel vzdát zápas odplácáním.

Druhý zápas byl pro Michala o poznání těžší. Soupeř, který byl velmi fyzicky vyspělý, měl nad očekávání dobrý pohyb na zemi. Oba borci si tak neustále vyměňovali pozice, ze kterých se snažili zápas ukončit dobře nasazenou technikou. Michal několikrát bojoval o kimuru, ze které se soupeř včas dostal. To však nabídlo Michalovi dostat se na vítěznou pozici a prosadit si škrcení. Další vítězství uškrcením. Po dlouhé pause nastoupil Michal do třetího zápasu značně vychladlý a soupeřova výšková převaha rozhodla o tom, že Michal sice dobře kontroval, ale bodový zisk na výhru nestačil. Soupeř si získal více bodovaných pozic. Čtvrtý zápas pro divácké oko asi nejzajímavější začal Michal naskočeným Armbarem, ze kterého se soupeř vysmekl.

Oba začali znovu z postoje. Michal vystartoval do double leg takedownu a ulovil si pozici side. To přineslo body pro Micha s možností dostat se do finále. Práce obou borců byla vyrovnaná, Michal ještě chvíli těžil z pěkně nasazeného škrcení na tzv. íčku. Bohužel na soupeře to nestačilo a nakonec v bodovém zisku úspěšnější a postupující byl soupeř.

SHRNUTÍ. Ladislav Dudek obsadil 3. místo - počet zápasů 2, Michal Popelák obsadil 3. místo - počet zápasů 4.

PODĚKOVÁNÍ. Děkujeme za všechny fanoušky bojových sportů a umění za skvělou reprezentaci města. Přejeme všem zápasníkům brzké uzdravení, do nového roku fyzickou a psychickou výdrž v těchto těžkých zápoleních. Trenérům pak, aby se jim stále dařilo připravovat a vychovávat kvalitní zápasníky a především dobré lidi. ⋌(mma)