Momentálně se Jičíňačky vyhouply na první příčku tabulky, kde jim na paty šlape nováček z Budějovic.

FBK Jičín – SK Bivojky Litvínov 4:3 (1:2, 3:1, 0:0). Góly a asistence: Chlumská, Kolumpková, Chlumská (Pitthardová), Kolumpková. Vyloučení: 0:1.

S běhavým Litvínovem si zpočátku naše florbalistky nevěděly moc rady, soupeř točil téměř tři pětky ve své sestavě a trenéři Jičína měli dost práce vymyslet obrannou, ale vítěznou taktiku. První naději na vítězství vybojovala mladičká Šárka Chlumská, která využila špatného střídání soupeře a nekompromisně zavěsila. Soupeř na to brzy odpověděl svými dvěma góly. Střelecky se více prosazovaly soupeřky, ale skvěle chytající Verča Samková jim často ukazovala míček pod kontrolou ve své dlani. Jičín jako by si první třetinu litvínovské hráčky jen trochu oťukával a své síly ukázal až ve druhé třetině. Dvakrát se trefila pěknými střelami Katka Kolumpková a jednu branku ještě přidala Šárka Chlumská. Posledních patnáct minut bylo už jen o tom, nechybovat a na jistotu podržet míček na svých hokejkách. Soupeřky se pokusily i o hru v šesti, ale Jičín se zdárně ubránil.

TJ JM Chodov B – FBK Jičín 4:5 (3:2, 1:0, 0:3). Góly a asistence: Mikolášková, Kořínková, Mikolášková (Pitthardová), Pitthardová (Mikolášková), Kolumpková. Vyloučení: 0:4 (Mikolášková – blokování hokejky, Kořínková – blokování hokejky, Špíglová – sekání, Vacková – sekání).

Možné podcenění soupeřek a přizpůsobení hry domácím, zapříčinilo nemalé komplikace Jičíňaček v tomto utkání. Rychle vstřelené góly Páji Mikoláškové a Jany Kořínkové v prvních pěti minutách do branky soupeře přinesly naději na vítězství, ale během desáté minuty bylo srovnáno a mohlo se začít bojovat od začátku.

Soupeřkám se dařilo dávat góly z nepříliš přehledných situací a naopak Jičín měl veliké problémy dostat míček mezi konstrukci domácí branky. Neproměněné individuální akce, zbytečná vyloučení se čtyřmi oslabeními, moc nadějí už Jičínu nedávalo. Nakonec však Jičíňačky chytly druhý dech a ve třetí třetině otočily výsledek ve svůj prospěch, kdy necelé dvě minuty před koncem utkání vsítila vítězný gól kapitánka Katka Kolumpková.

Sestava: Samková, Plíšková – Vondrovicová, Vacková, Kolumpková, Marksová – Špíglová, Pitthardová – Chlumská, Šudová, Mikolášková, Kořínková. Trenéři: Petr Novotný a Pavel Křelina.

K dalšímu utkání zajíždějí jičínská děvčata 15. října do Mladé Boleslavi, kde se utkají s nelehkými pražskými týmy Tatran Střešovice a Herbadent Praha.⋌ (kk)