Za bouřlivé atmosféry děvčata předvedla bojovné výkony, sehrála velmi vyrovnaná a napínavá dvě utkání.

Elite Praha B – FBK Jičín 5:6 (2:1, 1:3, 2:2). Góly a asistence: Floriánová (Špíglová), Šudová (J. Kořínková), Růžičková (Hučíková), Floriánová (Hučíková), Kolumpková, Chlumská (M. Pitthardová). Vyloučení: 0:2 – Špíglová (opakované přestupky), Vacková (sekání).

Utkání plné boje a nasazení musel ocenit snad každý fanoušek florbalu, který usedl do hlediště jičínské sportovní haly. Pražský tým si přivezl čtyři extraligové posily a začalo se ve svižném tempu. Úvod však domácím hráčkám příliš nevyšel a hned v 5. minutě inkasovaly již druhý gól. Trenéři Novotný s Křelinou však nechávali stále prostor všem hráčkám. Na palubovce se točily tři útočné a dvě obranné řady. A vyplatilo se, druhá třetina naopak patřila domácím hráčkám, kde nezůstaly pozadu ani nejmladší juniorské svěřenkyně Růžičková s Floriánovou a svými vstřelenými góly ženám opět pomohly k vítězství. Neomylná byla i Šudová, která se krásně uvolnila před soupeřovou brankou a s lehkostí umístila balónek za pražskou gólmanku.

Pražačky si stále vytvářely větší a větší tlak a snažily se dohnat již otočené skóre zápasu. K tomu jim trochu přihráli do karet i rozhodčí, když pro ně odpískali dvě přesilové hry. Jičín však obstojně ustál silný pres soupeřek. Poslední třešničku na dortu za vyrovnaného stavu přidala Chlumská, která bezkonkurenční nechytatelnou střelou poslala balónek pod horní tyčku brankové konstrukce a určila tak vítěze tohoto utkání.

FBK Jičín – FBC United České Budějovice 1:3 (0:1, 1:1, 0:1). Góly a asistence: Mikolášková (Marksová). Vyloučení: 1:1 – Špíglová ( ruka). Druhý zápas lze charakterizovat jednou větou: Utkání, které si naše děvčata prohrála sama.

Po předvedeném famózním prvním zápase byla veliká škoda ztratit na takovém nevýrazném soupeři body. Bohužel jičínské chyby dokázal budějovický tým snadno trestat, naopak Jičínu hra vůbec nesedla. Útočné akce se střídaly na obou stranách, ale příliš gólů v tomto utkání nepadlo. Na vyrovnání měl šanci ještě Jičín v závěrečné třetině při přesilové hře, ale ani z této výhody naše děvčata nedokázala nic vytěžit. Trápení přetrvalo až do konce utkání, kdy už Jičín otevřel hru a obléhal budějovickou branku, ale marně. Z rychlého protiútoku si soupeřky potvrdily vítězství. Tato ztráta bodů na domácí půdě velmi mrzela, přesto se jičínský tým pohybuje na vrcholu tabulky.

Sestava FBK Jičín: Samková, Plíšková – Vondrovicová, Vacková, Marksová, Růžičková – Kolumpková, M. Pitthardová, Špíglová – Šudová, Konířová, J. Kořínková – Mikolášková, Floriánová – Chlumská, Hučíková. Trenéři Petr Novotný, Pavel Křelina.⋌ (kk)

1. Herbadent Praha⋌ 6 0 2 59:23 18
2. FBK Jičín⋌ 6 0 2 40:30 18
3. FBC Č. Budějovice ⋌5 0 3 21:17 15
4. SK Litvínov⋌ 4 1 3 32:20 13
5. Mladá Boleslav⋌ 4 0 4 30:36 12
6. Elite Praha B ⋌3 0 5 21:28 9
7. TJ JM Chodov B ⋌3 0 5 21:50 9