V Ostravě zahájila svoje boje skupina B, ve které spolu s moravskými celky Baník Ostrava, KJuS Hranice, SKKP Brno, JK Olomouc a Železo Hranice bojovali dorostenci SKP JUDO Jičín. Nejlépe si v úvodním kole vedly celky SKKP Brno a Baníku Ostrava, které ve vzájemném souboji remizovaly a v dalších utkáních již jen vítězily.

Dorostenci SKP JUDO Jičín odjeli do Ostravy oslabeni o čtveřici nemocných či zraněných závodníků, a tak museli někteří zaskakovat ve vyšších váhových kategoriích. To se také projevilo na konečném výsledku, kdy jediné vítězství stačilo jen na páté místo ve skupině, což nedává velké naděje na postup.

V družstvu Jičína byl v prvním kole nejúspěšnější Jan Bušta, který získal čtyři body. K oporám dále patřili František Štrait se třemi vybojovanými body a Jan Staněk ml. a st., kteří získali po dvou a půl bodech. O dva body se pak zasloužili Petr Matějka a Petr Šifalda, jeden bod získal Marcel Jirouš a půl bodu Petr Janata. Dále nastoupili nebo byli připraveni nastoupit Andrej Kašpur, Tomáš Kozelka a Vratislav Havelka.

Před druhým kolem, které se uskuteční první červnovou sobotu v Hranicích, nemají tedy jičínští dorostenci pro postup nejlepší výchozí pozici. Pokud ale budou v úplné sestavě, nemusí být ještě vše ztraceno a všichni pro to určitě udělají maximum a pokusí se postup vybojovat.

SKP JUDO Jičín – KJuS Hranice 5:2 (47:20). Body získali Bušta, Matějka, Štrait, Šifalda, Staněk st., nerozhodně Staněk ml. a dále bojovali Jirouš a Kašpur. První utkání zvládlo družstvo Jičína bez větších problémů, i když výkony některých závodníků nebyly podle představ.

SKP JUDO Jičín – Baník Ostrava 3:5 (27:45). Bodovali Bušta, Staněk ml. a Staněk st. a dále bojovali Jirouš, Štrait, Kozelka, Janata a Šifalda. V tomto utkání sice podali jičínští dorostenci zlepšený výkon, ale na domácí družstvo to tentokrát nestačilo.

SKP JUDO Jičín – JK Olomouc 3:4 (30:40). Body získali: Bušta, Matějka, Šifalda, nerozhodně Staněk st. a dále bojovali Jirouš, Staněk ml., Kozelka a Kašpur. Olomouc jako loňský mistr republiky nemá letos tak silnou sestavu a o jejím těsném vítězství rozhodl až poslední zápas.

SKP JUDO Jičín – Železo Hranice 3:4 (30:35). Bodovali Bušta, Staněk ml. a Štrait, nerozhodně Janata a dále nastoupili Jirouš, Matějka, Šifalda a Staněk st. O výsledku rozhodoval opět závěrečný zápas, který kdyby Honza Staněk st. zvládl, mohl mít Jičín stejně bodů jako Olomouc a Železo Hranice. To se však nepodařilo.

SKP JUDO Jičín – SKKP Brno 2:6 (20:55). Body získali Jirouš a Štrait a dále bojovali Bušta, Staněk ml., Matějka, Janata, Šifalda a Staněk st. V posledním utkání nedalo družstvo Brna, které letos pomýšlí na titul, Jičínským žádné naděje a jasně zvítězilo.

Pořadí po prvním kole: 1. SKKP Brno 9 bodů (28:11), 2. Baník Ostrava 9 (26:12), 3. Železo Hranice 6 (23:14), 4. JK Olomouc 4 (14:21), 5. SKP JUDO Jičín 2 (16:21), 6. KJuS Hranice 0 (4:33). (ps)