Ale od počátku tahali za kratší konec provazu a nakonec odešli poraženi – 20:29. Tato ztráta znamenala sešup v tabulce na sedmou příčku.

HBC Ronal Jičín – HK FCC Město Lovosice 20:29 (9:12). Branky: Král 4/2, Wolski 4, Horut 3, Šulc, Drbohlav a Kolc po 2, Rychna, Krahulec a Čurda po 1.

Domácí pevnost dobyta. Hráči jičínského Ronalu po cenných výhrách před vlastními fanoušky tentokrát jasně padli. Nestačili na silný celek Lovosic a nakonec prohráli o devět branek – 20:29. Střelecky se nejvýrazněji prosadilo duo Král, Wolski, oba vstřelili po čtyřech brankách.

CO ROZHODLO

Ještě čtyři minuty před koncem prvního dějství sledovalo publikum v jičínské hale vyrovnaný duel. V posledních třech minutách poločasu ale Lovci třemi zásahy v řadě domácím odskočili na poločasových 12:9. Bohužel pro Jičínské v tomto trendu pokračovali i po přestávce. Jičín se snažil držet v dostřelu (15:19), tlak hostů se ale stupňoval a vyústil v závěrečnou šňůru čtyř gólů, která završila vítězství Lovosic po výsledku 29:20.

„Od začátku jsme tahali za kratší konec. Samozřejmě nás srazily neproměněné šance a neměli jsme dobrý postupný útok, čímž jsme se sami dostali pod tlak a v podstatě vypadli ze zápasu,“ hodnotil domácí porážku hlavní trenér Jičína Petr Mašát. Jeho protějšek, kouč Lovosic Milan Berka, byl se ziskem dvou cenných bodů samozřejmě spokojen. „Určitě jsme podali velmi dobrý výkon podpořen naším brankářem a fungující obranou. Toto jsou pro nás velmi důležité body, ale nutno říci, že průběh zápasu neodpovídal výhře o devět branek.“