Na midové trati o délce 14 km a na sprintové trati o délce 6 km se utkalo v různých kategoriích na 80 závodníků. Z čisteckého Kroužku mladých musherů byl nejúspěšnější 12letý Adam Bjelka, který ve své kategorii Scooter 1 (koloběžka tažená 1 psem) na sprintové trati obsadil první místo.

„Adam určitě udělal od loňska, kdy jsme s kroužkem začínali, veliký pokrok,“ pochválil si ho čistecký musher Pavel Pfeifer, na jehož Eurohusky farmě se členové kroužku scházejí a trénují. Právě Pavel Pfeifer v obou kolech závodu vystartoval jako poslední, aby předvedl jízdu s dvacetispřežím Evropských Husky, která byla podívanou nejen pro přihlížející diváky, ale i pro ostatní mushery.

„Vzhledem k délce takového spřežení – přes 30 m - jsem si raději prohlédl trať dopředu, abych věděl, kdy dát povel k odbočení. Doma v Čisté to jde, tam to znám a vím, kde s dvacítkou či osmnáctkou projedu. Tady jsem občas neviděl na první psy a bylo těžké odhadnout, kdy jim říct, že mají odbočit, ale zvládli jsme to,“ říká Pavel.

Na závěr závodu nechyběl ani běh s pejskem pro ty nejmenší – předškoláky a školáky, dokonce se závodilo i s kočárkem. Odměnou dětem byly nejen diplomy, ale i plyšáci a výborné dortíky s marcipánovými psíky.⋌ (ep)