Hrál se první EG Cup Klínovec, skvěle připravený přímo Českou asociací extrémního golfu, jen celková doba turnaje Jičíňáky překvapila.

Zřejmě v důsledku silně nepříznivého počasí v předcházejících dnech se místo maximálního počtu 48 hráčů zúčastnila pouze necelá třicítka. Jičíňáci vyjeli poprvé na velký turnaj, hrající se ve flajtech, získávat zkušenosti. Hrálo se na Jáchymovské sjezdovce (1500 m) z Klínovce (Karlovarský kraj) dolů.

Po úvodních pokynech předsedy asociace a po rozlosování se rozeběhl nejen turnaj, ale i míčky, které byly k nezastavení. Čtveřice našich zástupců se seznamovala s neznámým terénem plným kamenů a především s mimořádným převýšením. Velkým snem Jičíňáků byla účast ve finálové šestnáctce, to se nakonec všem mužům povedlo. Petr Čeřen se stal překvapením turnaje, když po základní části držel stříbrnou pozici. K té mu mimo výborný výkon pomohla i neopakovatelná HOLE IN ONE (jamka na jednu ránu)! Oba Jedličkové postoupili z vyrovnaného 8. až 13. místa. Přestože se Míla Petrová do finále nedostala, získala ocenění za 3. místo mezi ženami!

Finále, hrané na nově postavených záludných třech jamkách, odstartoval nepovedeným odpalem Míra Jedlička. Jeho rána přímo do lesa byla neskutečně odražena vyčuhujícím vysokým smrkem zpět na trať. Tuto kliku dokonale využil, finále dohrál v naprosté pohodě a obsadil konečné 7. až 8. místo (celkově 56 – 2 rány ho dělily od 3. místa). Vráťa Jedlička skončil na děleném 11. až 13. místě (58). Petr Čeřen vynikající pozici neudržel, zaplatil nováčkovskou daň a skončil na 16. místě (60). Pohár pro vítěze odvezl T. Kojzar z Mostu s 50 údery.

Podrobné výsledky na: www.caeg.cz fotografická dokumentace týmu: http://exgolf.rajce.idnes.cz/. Kdo si chcete vyzkoušet tento fyzicky a finančně nenáročný sport (pouze jedna hůl na všechny jamky…) mohou kontaktovat místní nadšence: exgolfjicin@seznam.cz.⋌ (gmj)