Svěřenkyně trenéra Martina Řeháka budou čelit hned dvěma hráčkám, které figurují na vedoucích pozicích kanadského bodování. Po dvaceti kolech je lídrem bodování slovenská reprezentační florbalistka Lucia Košturiaková, která má před druhou Lucii Pilíkovou náskok čtyř bodů. Loni devátá žena kanadského bodování základní části Lucia Košturiaková se v letošní sezoně zlepšila jak ve střelecké části, tak i v asistencích.

„Body jsou samozřejmě především pro mě jako útočníka příjemnou motivací. Na druhou stranu se dle mého názoru občas hodně přeceňují. Já osobně občas zahraji výborný zápas, aniž bych se nějak zapsala do statistik. Naopak také někdy předvedu mizerný zápas a připíšu si v něm několik kanadských bodů.

Důležitější je však pro mne pocit z předvedené hry a poctivě vybojovaného vítězství. To, že na mě v tabulce dotírá Lucie Pilíková, nijak neřeším. Klíčové je pro nás obě to, jak si povedeme jako tým v play-off. A jestli nakonec bude Lucka přede mnou, určitě se na ni zlobit nebudu. Naopak si myslím, že by si to za své letošní výkony jednoznačně zasloužila." Jen o čtyři body méně než Lucie Košturiaková má na kontě její již zmiňovaná spoluhráčka Lucie Pilíková,

„Z bodů mám radost, ale to, že se mi daří, nezáleží jen na mně, ale i na mých spoluhráčkách a trochu na štěstí. S Luckou body vůbec nerešíme, protože důležitější je hra celého týmu a výsledek," říká česká juniorská reprezentantka.

Extraliga florbalitek, neděle 21. února: Herbadent Praha – FBK Jičín (14.00)