Hráči jičínského Ronalu v něm budou již dnes od 15.30 hodin chtít navázat na poslední dvě výhry, když nejprve vyhráli v Kopřivnici a dvoubodový náskok potvrdili prvním domácím vítězstvím sezony proti Litovli. Nyní před svěřenci trenérů Babákových stojí pražská Dukla, aktuálně třetí celek tabulky.

A jak zápas vidí oba tábory?
Jan Josef, trenér HC Dukla Praha: „Jičín je houževnatý soupeř, který se po nevydařeném začátku sezóny pomalu vrací do boje o desítku. Uzdravují se mu klíčoví hráči, mají agresivní obranu, za kterou chytají dobří gólmani, takže to pro nás nebude v žádném případě jednoduchý souboj. Dva body ale chceme v domácím prostředí uhájit."

Daniel Kývala, spojka HC Dukla Praha: „Jičín sice před sezónou posílil, ale ještě asi nenašel svoji loňskou formu. Stále jim chybí zraněný Dominik Čurda, který byl jedním z klíčových hráčů a hlavně střelbou z dálky naši obranu hodně trápil. Ani tak nás ale nečeká lehký zápas, zvlášť když mají výborné brankáře a obvykle praktikují agresivní vysunutou obranu, kterou našim spojkám umí dělat problémy."

Aleš Babák, trenér HBC Ronal Jičín: „Domácí budou jasným favoritem, potvrzují svou vysokou výkonnost z loňského ročníku. Jejich velká síla je ve vyrovnanosti kádru, disponují kvalitní dvojicí gólmanů, mají ve svém středu výrazné individuality, nebezpečí hrozí prakticky ze všech postů. Dvě výhry v posledních dvou kolech nám psychicky pomohly, ale musíme omezit technické chyby a oproti zápasu s Litovlí zlepšit obranu. Chceme-li uspět, pak musíme podat výkon na hranici současných možností."

Své postřehy před zápasem v Praze přidal i Zdeněk Kubík, křídlo HBC Ronal Jičín. „Po zápasech, kdy byl zisk bodů z naší strany povinný, nás čeká utkání, ve kterém bude favoritem soupeř. Jedeme na půdu loňského finalisty, a tak bychom k tomu zápasu měli přistoupit. Jádro kádru Dukly se již několikátou sezónu víceméně nemění, to je na jejich kolektivní hře dost znát. Když si k tomu přidáme i individuální výkony rozehrávače Svitáka a brankáře Petržaly, tak budeme muset dát do zápasu úplně všechno, aby byla šance se o další body poprat."