Nejprve se běžela krátká trať, druhý den trať klasická. Jednotlivé tratě byly orientačně i fyzicky náročné. Vedly kopcovitým, značně členitým terénem Lužických hor. Na tratích byla spousta pískovcových útvarů, skalky, kameny a srázy. Špatná byla průchodnost porostů, mnoho polomů, klacků, vysoká tráva nebo kapradí.

V sobotní krátké trati v elitě mužů vyhrál brněnský Osvald Kozák, Štěpán Holas byl osmý. V dámské elitě vyhrála Dana Brožková s náskokem tří minut před dalšími závodnicemi.

Další nejlepší výsledky jičínských závodníků – H21B: 1. Zdeněk Koťátko, H20A: 4. Štěpán Kodeda, H70: 1. Jaroslav Havlík, D45: 6. Iva Benešová, H16A: 9. Adam Chloupek, H21B: 11. Tomáš Hanzl, H40: 11. Vít Chloupek, H21B: 11. Tomáš Hanzl, D16A: 12. Nikola Kochová.

V neděli se běžela klasická trať. Dana Brožková se z tréninkových důvodů (příprava na červencové MS) přehlásila z kategorie elity žen – délka 8 km na trať mužů H21B dlouhou 11,7 km, 515 m převýšení a 19 kontrol. Dana časem 91:53 min. porazila všech 77 mužů a před prvním nejlepším mužem získala náskok šest a půl minuty, na sedmém místě skončil jičínský Tomáš Hanzl + 13:42.

Další nejlepší výsledky: elitu mužů vyhrál zlínský Michal Smola, 10. místo Ondřej Kazda, H21A: 1. Michal Drobník, H20 A: 2. Štěpán Kodeda (pro něho to byl nominační výsledek pro MS juniorů ve Švédsku). H70: 1. Jaroslav Havlík, D45: 6. Iva Benešová, H16A: 7. Adam Chloupek, H35: 11. Rudolf Ropek, H40: 15. Vít Chloupek, H50: 20. Josef Beneš. (jh)