Centrem šampionátu je město v Savojských Alpách Aix-les-Bains ve Francii. Letos se zúčastní rekordní počet závodníků z 52 států. Všechny závody kromě sprintu se konají v náhorní plošině Revard mezi 1200 a 1500 m n. m. Jde o vápencový terén, který je velmi náročný po technické i fyzické stránce. Jsou zde skály, kameny, kamenné škrapy i bujná vegetace.

Tento terén velmi zpomaluje běh a orientace je náročná. Závody ve sprintu se běží v historickém městě Chambéry, kde jsou velmi úzké uličky, malé lesíky, parky, ale i strmé kopce. Na startu nechybí ani Dana Brožková a Štěpán Kodeda (oba Sportcentrum Jičín), který se nominoval do sprintu a na klasickou trať. Dana se představí ve všech disciplínách.

Z kvalifikace na krátké trati postoupila trojice českých žen Martina Zvěřinová v prvním rozběhu (4.), Iveta Duchová v druhém rozběhu (6.) a Dana Brožková skvěle začala, na trati vedla, až do 9. kontroly, kde chybou ztratila pět minut a obsadila 8. místo. Z každého rozběhu postupuje 15 závodníků.

První rozběh kvalifikace na klasické trati Dana Brožková s náskokem vyhrála, Štěpán Kodeda po solidním začátku udělal obrovskou chybu na 6. kontrole (10 minut), 18. místo znamenalo vyřazení. Připomeňme, že Dana Brožková se v roce 2008 stala v Olomouci mistryní světa na klasické trati, o rok později v Maďarsku triumfovala na krátké trati.⋌ (jh)