Nejprve se v ringu v kategorii přípravky představil ke svému prvnímu zápasu benjamínek, 10letý Antonín Bradáč. A to ve váze do 30 kg! Jeho soupeř Hlaváček (Rakovník) byl o pár kilogramů těžší, ale ani to nezastavilo Tondu v cestě za vítězstvím a svého soupeře v bojovném utkání porazil na body. Byla to povedená premiéra, kde nechybělo nasazení, srdíčko a touha po vítězství.

Hned k dalšímu zápasu nastoupil ve váze do 38 kg (přípravka) Tondův o dva roky starší bratr František. Soupeřem mu byl Filo (České Budějovice). Franta byl po nemoci, ale zápas si ani tak nechtěl nechat ujít. V samotném utkání bylo vidět, že mu přeci jen trochu chybí šťáva a ke konci kola docházejí síly, ale i tak si se svým soupeřem poradil. Díky tvrdším a přesnějším úderům zvítězil přesvědčivě a zaslouženě na body.

Jako třetí z Jičíňáků se v ringu představil ve váze do 64 kg čerstvý finalista z mistrovství republiky seniorů Jan Meiszár. Jeho soupeř, podsaditý a svalnatý Korec z Kladna, není vůbec špatný boxer a v utkání to také předvedl. Oba to v ringu jak se patří pěkně rozbalili, nešetřili tvrdými údery, při kterých se podlamují kolena a vůbec nic si nedarovali. Závěr zápasu vyšel lépe kladenskému borci a v konečném součtu bodů mu to přineslo těsné vítězství. Ve váze do 60 kg kategorie seniorů nastoupil kapitán jičínského oddílu Jakub Chval proti starému známému Lukáši Radičovi. Kuba šel od první vteřiny jasně za vítězstvím a soupeři nenechal ani centimetr prostoru v ringu. O jasné výhře na body tak nebyl nejmenší pochyb.

Poslední za BC Jičín se představil taktéž ve váze do 60 kg v kategorii seniorů Martin Stehlík proti Mirgovi (Králův Dvůr). Soupeř měl zkušenosti hlavně z kick boxu, asi 40 zápasů. Martin proto do utkání nastoupil z počátku trochu opatrněji, ale postupně se rozboxoval, zvyšoval tempo a začal mít na vrch.Ve třetím kole už jasně dominoval, soupeř si navíc těsně před koncem zápasu vykloubil rameno a utkání ani nedokončil. Martin tedy zvítězil r.s.c. ve 3. kole. Box club Jičín si z tohoto turnaje odvezl 6 bodů do tabulky v kategorii přípravky a hlavně 7 bodů do tabulky II. ligy mužů!

Právě v této mužské kategorii se náš oddíl po podzimní části nachází na prvním místě, které si po těchto zápasech upevnil a o malý kousíček se přiblížil k vysněnému vítězství v soutěži. Nejvíce bodů, přesně 15, Jičínští doslova urvali v listopadovém utkání na domácí půdě v Masarykově divadle. Postarali se o to Martin Stehlík, Jakub Chval, Jan Meiszár, Josef Pavliš a David Matějka. Všichni na sto procent využili domácího prostředí, výborného publika a ve svých zápasech zvítězili. K dalším bojům o důležité body zajíždí náš oddíl 18. února do Středokluk.
Doležal Bedřich ml., trenér BC Jičín