V Karviné se uskutečnilo letošní mistrovství České republiky mužů a žen. Box club Jičín si z tohoto turnaje přivezl tři bronzové a jednu stříbrnou medaili v kategorii mužů a jednu bronzovou v kategorii žen.

Blanka Žabokrtská (75 kg) obsadila třetí místo, když v boji o finále prohrála na body s Dudkovou (Gambare Olomouc). V mužích si ve vylučovacích bojích vybouchali postupy Martin Stehlík, Jakub Chval (oba 56 kg) a David Matějka (91 kg). Jan Meiszár (64 kg) obdržel volný los a v semifinále porazil po obrovském boji a mohutném finiši v závěru zápasu Lukáše Radiče (SAC Praga Praha) 12:11 na body. Ve finále sice podlehl Chládkovi z Ústí nad Labem před limitem, ale to na jeho velikém úspěchu a zisku stříbrné medaile nic nemění. Chládek je momentálně nejlepší boxér v republice. Honza má už celkem čtyři medaile z republiky a zařadil se tak mezi nejúspěšnější jičínské boxéry. Po nedávném vítězství na turnaji v Německu, pokračuje tedy ve vynikajících výkonech.

Dále je potřeba vyzvednout výkony Davida Matějky, který si za svoji obrovskou bojovnost a nasazení nejen na tomto turnaji zaslouží veliký obdiv! Bronz mu opravdu sluší.

Nutno ještě zdůraznit, že semifinálová prohra Jakuba Chvala s Freihhrem z Poruby 9:10 na body, byla naprosto nezasloužená a nespravedlivá! Náš oddíl po tomto zápase podal oficiální protest proti výkonu ringového rozhodčího, jenž svým rozhodováním hrubě ovlivnil výsledek utkání! Jury protest, jak už to tak bývá bohužel zamítla a Jakub tím přišel o finále! V utkání byl náš borec jednoznačně lepší a cítíme tak velikou křivdu.

Turnaje se také zúčastnil Josef Pavliš (75 kg), který těsně na body podlehl Šátkovi z Vítkovic. Po loňském bronzu měl rozhodně větší ambice, ale Pepa je dříč s velikým talentem a jeho čas ještě určitě přijde. V počtu získaných medailí se Box club Jičín zařadil mezi absolutně nejúspěšnejší kluby na tomto turnaji!

Vidět naše borce na vlastní oči mají fanoušci možnost v sobotu 19. listopadu v Jičíně v Masarykově divadle, a to od 13 hodin, kdy proběhne čtvrté kolo druhé ligy v boxu mužů, žen a juniorské ligy. Přijďte povzbudit jičínské boxéry v domácím ringu při soubojích s broci Pardubic, Trutnova, Mladé Boleslavi, Prahy, Českých Budějovic a dalších klubů. ⋌Doležal Bedřich ml.