Na turnaj se sjelo přes šedesát závodníků. Celkem do ringu vstoupilo jedenatřicet dvojic.

V jičínském dresu se jako první měl ve svém celkově druhém zápase představit nejmladší člen, 10letý Antonín Bradáč. Ale ve váhové kategorii do 30 kg neměl bohužel soupeře. Na řadu tedy přišel v přípravce jeho bratr František, a to ve váze do 38 kg. Jeho soupeř Vokurka (TJ TZ Rakovník) byl o něco starší a těžší, ale Franta se do něj pustil bez respektu, v utkání byl po celá tři kola jasně lepší a zvítězil 3:0 na body. Fanda má v ringu zatím skvělou bilanci- dvě výhry a jednu remízu!

V ženské kategorii se za BC Jičín na váhu postavila Blanka Žabokrtská. Z ostatních oddílů však přicestovalo málo děvčat, tak ve váze do 75 kg soupeřku bohužel také neměla. Navíc si Blanka tři dny po závodech při atletickém tréninku poranila kotník, vazy a čeká jí tedy několikatýdenní pauza. V dalších zápasech se za Jičín představili už jen borci v kategorii mužů. Prvním ve váze do 60 kg byl Martin Stehlík (bronz z MČR mužů). Jeho soupeř Lukáš Radič (SAC Praga Praha) byl o jednu váhovou kategorii výš. V utkání to ale nebylo vůbec znát. Martin naopak využil své rychlosti, soupeře v kombinacích předcházel a celkově s přehledem zvítězil 3:0 na body.

Vrátil mu tak porážku z května loňského roku. Jako druhý se představil oddílový kapitán Jakub Chval 60 kg (také bronzový z M ČR mužů 2011). Ve své váze, stejně jako Martin Stehlík, neměl soupeře, a tak musel nastoupit o váhu výš do kategorie 64 kg. Soupeřem mu byl Korec z Kladna. Ten před třemi týdny porazil na body našeho Honzu Meiszára. Jakub měl o motivaci postaráno a chtěl za každou cenu kamaráda z oddílu pomstít. Utkání bylo od první vteřiny až do posledního gongu velice tvrdé a bojovné. Kuba první kolo jasně vyhrál, druhé mírně prohrál, ve třetím to bylo vyrovnané a rozhodčí nakonec rozhodli o spravedlivé remíze. Tento zápas byl beze sporu nejhezčím a nejbojovnějším z celého boxerského odpoledne a místy doslova zvedal diváky ze sedadel!

Poslední z jičínských boxerů nastoupil Josef Pavliš ve váze 75 kg. Josef k nám přestoupil před půl rokem z Hradce Králové. Má celkově odboxováno na 70 utkání a v jičínském dresu podává od prvního zápasu stabilně dobré výkony. Ve dvanácti zápasech odešel osmkrát jako vítěz. V tomto utkání využil nejen svých dlouhých paží, ale hlavně zkušeností a s přehledem jasně na body porazil Rovenského (BC Julia Tormy Praha). V mužské kategorii si z turnaje Jičín odváží osm bodů do druholigové tabulky a upevňujeme si tak se ziskem 49 bodů první místo před Boxingem Praha. Do konce soutěže zbývá ještě sedm kol. K dalším zápasům devátého kola zajíždí zítra do Dešenic na Šumavě. ⋌Bedřich Doležal ml., trenér