Z jičínských boxerů se tam představili Martin Stehlík (51 kg) a Jakub Chval (54 kg), oba mají před sebou republikový šampionát. Jak Martin, tak i Kuba jsou držiteli stříbrných medailí z loňského roku, a tak právem pomýšlejí na stupně nejvyšší. Vraťme se však mezi ringové provazy do Českých Budějovic.

Dnes do Pardubic

Nejprve nastoupil Martin proti Bartošovi (Rakovník), kterého s přehledem porazil jasně 3:0 na body. V tomto zápase dominovala hlavně tvrdost jičínského boxera, na kterou soupeř nenašel účinnou protizbraň. Jakub měl za soupeře odolného, tvrdého Radiče (SAC Praga Praha).

První kolo vyznělo mírně ve prospěch pražského Radiče, ve druhém byl Jakub zasažen sporným úderem na ledvinu. Ringový rozhodčí poté utkání ukončil výrokem r.s.c. pro pražského boxera. Těžko říci, zda rozhodčí tento faul viděl, nebo vidět nechtěl.

Přes všechno byl výjezd do jihočeské metropole úspěšný. K dalšímu, poslednímu testování formy před mistrovstvím republiky juniorů, zajíždějí jičínští boxeři 11. dubna do Pardubic. Po delší době by se měl v ringu objevit i kapitán jičínského oddílu Martin Křelina. Bedřich Doležal st.