Tento svěřenec trenérů Bedřicha Doležala ml. a Miroslava Janďourka má v posledních měsících výbornou formu. Jakub boxuje druhou ligu za BC Jičín, extraligu za spojené mužstvo Děčín+Most, reprezentuje v juniorské kategorii Českou republiku.

Na přelomu loňského a letošního roku se zúčastnil tří mezinárodních turnajů v Dánsku a všechny vyhrál! Na základě těchto výsledků uvažuje reprezentační trenér Mgr. Marek Šimák o nominaci našeho boxera na světový šampionát, který se bude konat v Ázerbajdžánu 20. dubna až 2. května.

Musí však potvrdit svoji výkonnost na mezinárodním turnaji v litevském Vilniusu 3. – 7. března. Ani to však nemusí stačit, protože o letenku na MS se zřejmě pak utká v přímém souboji s olomouckým Pavolem Polakovičem. Doposud spolu mají vyrovnanou bilanci 1:1 na zápasy. Budeme tedy určitě Jakubovi držet palce!

Dalšího ocenění dosáhl jiný jičínský boxer, a to Martin Stehlík, který byl vyhlášen mezi nejlepšími sportovci města Jičína 2009. Martin obsadil páté místo z deseti vyhlášených sportovců do 19 let a dostalo se mu tak ocenění za vynikající výsledky, kdy v loňském roce získal dvě bronzové medaile na mistrovství republiky juniorů a seniorů, vyhrál několik mezinárodních turnajů a zúčastnil se dokonce i ME v Polsku!

A ještě pozvánka! Box club Jičín pořádá 27. března v Masarykově divadle utkání druhé ligy v boxu mužů, žen a junorské ligy. V ringu se představí Martin Křelina, Martin Stehlík, Jakub Chval, Marek Bergmann, Vlasta Troják, Lukáš Vejnar, Petr Somol a další… Přijďte povzbudit jičínské boxery v domácím ringu! ⋌Bedřich Doležal ml.