Na turnaji startovalo celkem dvaaosmdesát boxerů z celé České republiky. Páteční los přisoudil Martinovi Chromci z BC Poruba Ostrava. Jičínský borec měl vlažnější začátek, jen však co svého soupeře přečetl – omrkl, vyrukoval na něho s ostřejší výměnou, po které byl ostravský soupeř silně otřesen a odmítl v utkání dál pokračovat. Martin tak zvítězil vzdáním v prvním kole a postoupil do semifinále.

Druhého jičínského boxera, Jakuba Chvala, čekal vylučovací zápas proti Polakovičovi z Dukly Olomouc. Jakub byl nucen v této hmotmostní kategorii „shodit“ šest kilogramů, a tak na jeho výkonu to bylo hodně znát. Chyběla prostě síla, energie, zápas vyzněl jasně na body pro olomouckého Polakoviče. Jakub Chval tak na domácím šampionátu skončil, vidina zopakování loňského úspěchu v podobě zisku stříbrné medaile se rozplynula.

Druhý den přišly na řadu semifinálové boje a na Martina Stehlíka čekal jeho známý soupeř z loňského roku, šestinásobný mistr republiky, domácí borec z klubu Baník 1. máj Karviná Patrik Veliký. Stejně jako vloni byl jičínský boxer více než vyrovnaným soupeřem. V tomto střetnutí však potvrdil karvinský boxer roli favorita a po velkém vyčerpávajícím boji zvítězil těsně, avšak zaslouženě, 13:8 na body. Martin Stehlík podal velmi dobrý výkon, z utkání mohl odejít se vztyčenou hlavou, zisk bronzové medaile mu právem náleží a opravdu sluší. Bedřich Doležal st.