V Sokolově se uskutečnil tradiční mezinárodní turnaj Sokolská uhelná. Po loňském vítězném debutu ve váze +81 kg si Martin tento triumf zopakoval ve stejné hmotnostní kategorii i letos.

V semifinálovém duelu si poradil s výborným německým reprezentantem Morgelem. Porazil ho těsně, ale zaslouženě 5:4 na body. Finále postavilo našemu borci do cesty k obhájení prvenství Maďara Vozgyu, avšak ani ten nedokázal zastavit jičínského boxera a podlehl mu jasně 3:17 na body.

Martin Křelina i přes dlouhodobé problémy s kolenem podal na turnaji výborný výkon a potvrdil tak svoji stálou výkonnostní formu. To vše neuniklo pozornosti trenérovi reprezentace kadetů Marku Šimákovi a doporučil našeho boxera na říjnový turnaj mistrovství světa juniorů v Mexiku. Do začátku šampionátu zbývá pár týdnů, Martina čeká spousta dřiny, funkcionáře pak velké starosti, kde a jak sehnat finanční prostředky na veškeré náklady s tím spojené.

Pro Martina Křelinu a celý jičínský box to je velká šance a splnění obrovského snu. Jičínský oddíl v loňské sezoně obhájil stříbrnou příčku ve druhé lize mužů mezi 34 oddíly a v sezoně 2008/09 se pokusí konečně zaútočit na pozici nejvyšší,

V kategorii jednotlivců Jičínští získávali doslova medaile jako na běžícím páse. Bohužel nebyly to jen krásné chvíle, které oddíl prožíval. V červenci se nekonaly žádné tréninky, členové klubu měli po náročné sezoně zasloužené volno. Mezitím se do jejich tělocvičny vloupal neznámý zloděj a prakticky odcizil veškeré vybavení, výstroj, vše v celkové hodnotě téměř 60 000 korun. Pro takový klub to je téměř likvidační.

Přesto vše funguje dál, Jičín nechybí na soutěžích a připravuje šesté kolo 2. ligy mužů. To se uskuteční 22. listopadu v Masarykově divadle na pěší zóně. Bedřich Doležal st.