Hosté přijeli v kompletním složení, tedy i s reprezentanty L. Kotasem a T. Satoranským a čtyřmi zahraničními posilami (Lawrence Ham a Roderick Plat z USA, R. Marko a P. Rolko ze Slovenska) a řadou mladých nadějných hráčů, kteří reprezentovali naší republiku v kategorii U–20.

Na druhé straně domácí postrádali zraněného P. Nováka a nemocného L. Švandrlíka. Do hlediště přišla rekordní návštěva a diváci mohli být spokojeni zejména hrou našeho týmu v prvním poločase, který skončil ztrátou pouhých šesti bodů.

Rozhodl závěr

BSK TJ Jičín – USK Praha 51:90 (16:19, 33:39, 42:58). Úvodní minuty sice patřily hostům, kteří se ujali vedení 0:7, ale ti zakrátko poznali, že to pro ně nebude žádná procházka. Až do přestávky byla hra naprosto vyrovnaná. Borci Jičína bojovali na doraz, překvapivě se svému daleko zkušenějšímu soupeři vyrovnali jak v poli tak i pod oběma koši.

Po změně stran už to bylo o něčem jiném. Soupeř nasadil nejsilnější sestavu a nám, postupem času, ubývaly síly a když pro pět osobních chyb musel ze hřiště na začátku poslední čtvrtiny Ondra Stěhulka, dokázali se vysokoškoláci více prosazovat i pod oběma koši. A výsledek toho všeho pak byla porážka o 39 bodů, která však rozhodně nemusí s přihlédnutím k předvedenému výkonu a nasazení hráčů, mrzet – rozdíl dvou tříd a především podmínek (naši amatéři trénující jednou až dvakrát v týdnu – profesionálové z USK každodenní, dvoufázový trénink) se musel nakonec projevit i číselně.

Pochvalu za předvedený výkon zaslouží všichni, líbilo se doskakování dvojice O. Stěhulka – M. Banýr (v první půlce dost zamotávala hlavu Američanům), střelecky se opět dokázal prosadit O. Horčičko a na rozehrávce A. Peterka.

Body Jičína : O. Horčičko 15, A. Peterka 13, O. Stěhulka 8, K. Horyna 5, J. Urbánek 4, M. Banýr a M. Smolík po 3. Za USK nejvíce: Satoranský 18, P. Rolko 13, A. Vukotič 12. Osobní chyby: 20:17. Pět osobních osobních chyb: 1:0. Trestné hody: 15/8 – 19/12. Trojky: 7:9 (O. Horčičko 4, A. Peterka 2, M. Smolík – Vukoič, Satoranský, Vocetka po 2, Marko, Rolko a Hruban).

Celek BSK TJ Jičín čekají o víkendu druholigová střetnutí se Slavii TU Liberec. V sobotu od 16 hodin přivítají soupeře na palubovce ve sportovní hale a hned druhý den cestují k utkání do města pod Ještědem. Jičín je momentálně čtvrtý, soupeř ztrácí pouhý bod, figuruje na šestém místě. Bude to již 23. vzájemný zápas obou soupeřů. (kk)