Domácí tým potřeboval k postupu dvakrát vyhrát.

Na plné obrátky

BSK TJ Jičín – TJ Žďár nad Sázavou 85:58 (28:19, 56:25, 70:41). Od úvodní minuty bylo jasné, kdo je pánem na palubovce. Družstvo od první minuty pracovalo na plné obrátky a úvodní čtvrtinu vyhrálo 28:19. Ve druhé čtvrtině ještě zlepšilo obranu a soupeři povolilo pouze za celou čtvrtinu šest bodů. Ve druhém poločase značně polevilo a častým střídáním došlo i k určitému dotažení propastného rozdílu z prvního poločasu ze strany soupeře.

Body Jičína: Novák 19, 5/3, Švandrlík 18, 2/3, Peterka 13, 3/3, O. Horčičko 13, 1/3, Stěhulka 8, Smolík 6, Urbánek 4, Horyna 2, Šindelář 2.

BSK TJ Jičín – Basketbal Svitavy 86:65 (21:20, 33:31, 69:47). Ve velice slušně zaplněné hale se očekávalo, jak domácí hráči zvládnou rozhodující přímý souboj o konečné první místo. Začátek utkání domácím nevyšel, po prvních dvou minutách byl stav 8:2 pro hráče ze Svitav. Po dalších třech minutách už byl výsledek srovnán na stav 13:13. Od této chvíle to byl souboj obran o každý kousek palubovky. Až v závěru poločasu se podařilo výsledek dvěma koši za tři body Smolíka a Horčičky otočit na stav 33:31 pro domácí.

Na začátku druhého poločasu zavelel prvním košem za tři body Aleš Peterka a už začalo být jasno, kdo je pánem na palubovce. V této čtvrtině se přidal střelecky Petr Novák, který zaznamenal dvanáct bodů a Libor Švandrlík bodů deset. K tomu nekompromisní hra pod oběma koši Ondry Stěhulky znamenala rozhodnutí utkání. Stav utkání po třetí čtvrtině 69:47

V poslední části už šlo jen o udržení výsledku, čehož soupeř nevyužil a snížil bodový rozdíl pouze o jeden bod na konečný stav 86:65. Před zaplněnou halou, určitě spokojených diváku, předvedli Jičínští hráči vynikající basketbalovou podívanou.

Body: Švandrlík 23, 4/3, Stěhulka 16, Peterka 13 1/3, Novák 12, 2/3, Smolík 11/3, Horčičko 10, 1/3, Urbánek 1.

Co ještě dodat

Jičínští si udrželi domácí neporazitelnost (kromě prohry v poháru s USK Praha A) a až na výjimky soupeře s přehledem přehráli a někdy i znemožnili. První polovina sezony nebyla optimální vinou častých nemocí. Tým se však ve druhé části sezony semkl ve velice kompaktní celek, který i tak působil. Vyrovnanost jičínských hráčů byla jednoznačně hlavním důvodem úspěchu (pěti hráčům se podařilo docílit dvouciferný počet bodů na zápas, což není v této soutěži příliš obvyklé a naopak velmi povzbudivé).

Nesmíme zapomenout na další důležitý fakt, kterým byl bezesporu trenér Vladimír Horyna, jenž to s námi neměl vůbec jednoduché. Další dík patří Petru Šindelářovi za ochotu ujmout se neoblíbené funkce kondičního trenéra a i zraněný kapitán Marian Banýr, ač nemohl pomoci družstvu na hřišti, má nemalou zásluhu na konečné podobě tabulky.

Na postup se musíme podívat realisticky. Ano, za předvedené výkony určitě, ale je tam i mnoho negativ, které se teprve budou projednávat jak s vedením, tak s hráči.⋌ (hn)