Po suverénním vítězství v sobotním rozběhu nedala ani v nedělním finálovém běhu jičínská dorostenka Radka Hanzlová, svým soupeřkám žádnou šanci, s více než dvouvteřinovým náskokem s přehledem obhájila svoje vedoucí postavení v letošních tabulkách a vybojovala mistrovský titul. Kromě zlaté medaile si z Prahy veze rovněž výrazně vylepšený osobní rekord (2:17,05 min.). Trenérem nové mistryně republiky je pan Vlastimil Jenček.

V soutěži juniorských koulařek zazářila Klára Kosáková, která zlepšením osobního maxima na 11,29 metru vybojovala nečekanou stříbrnou medaili, když nestačila pouze na závodnici USK Praha Galertovou (11,58 m). Úspěch je o to větší, že pro Kláru to byla první mistrovská soutěž ve vyšší věkové kategorii. Trenérem úspěšné vrhačky je pan Jiří Kotlář.

Na trati 400 metrů se rovněž neztratil další svěřenec pana Vlastimila Jenčka Adam Zikmund. Po sobotním postupu z rozběhů skončil v nedělním finále na pátém místě, ve velmi dobrém čase 50,52 vteřiny. Kompletní výsledky naleznete na www.atletika.cz.

Uplynulý víkend byl pro jičínskou atletiku velmi úspěšný a jistě bude motivovat i další talenty k podobným úspěchům. ⋌(peš)