Ženy zajížděly ke druhému kolu prvoligové soutěže do Pardubic. Muži startovali v dalším kole druhé ligy v sousední Chrudimi a juniorky jely potvrdit své vedení v krajském přeboru do Mladé Boleslavi.

Důležité body

Ženské družstvo, přestože se muselo obejít bez nejúspěšnější závodnice prvního kola Petry Šindelářové, zvládlo svůj start velmi dobře a zopakovalo umístění na čtvrté příčce, když ke třetímu pořadí bylo velmi blízko. Nejvíce se dařilo Kateřině Marešové, která ve vrhu koulí (11,89) i v hodu diskem (41,39) obsadila druhou příčku. Navíc bodovala osmým místem i v hodu kladivem (36,06). Druhá místa přidaly i Jarča Vaněčková v trojskoku (11,65) a Tereza Kopecká ve výšce (165). Hned za ní skončila Žaneta Václavková (162).

Výborně se prezentovala na tratích 800 a 400 metrů Radka Hanzlová. Na osmistovce skončila třetí (2:18,87) a na poloviční trati čtvrtá v novém osobním rekordu 58,38. Další čtvrtá místa přidaly Katka Dufková ve vrhu koulí (11,58), jen o centimetr horší byla pátá Klára Kosáková, Václavková v běhu na 400 metrů s překážkami (69,40) a ve skoku o tyči Nikola Kavalírová (280). Ve skoku dalekém zlepšení na 525 cm posunulo Lenku Bartošovou na pátou příčku. Stejně se umístila i štafeta na 4x100 metrů, která běžela ve složení Lorencová, Bartošová, Hanzlová a Kopecká.

Na krátkých překážkách bodovaly devátým a desátým místem Kopecká (15,88) a Vaněčková (16,16). Obě startovaly i v dálce, kde Vaněčková skončila osmá (515) a Kopecká devátá (505). Martina Coganová na trati 400 metrů s překážkami doběhla šestá (70,06). O zbývající body družstva se rozdělily Kosáková sedmá v disku (34,02), osmá Bryknerová ve výšce (156), Trejbalová devátá na 400 m př. (72,49).

Pořadí po druhém kole: 1. Kolín 16 bodů, 2. Jablonec nad Nisou 13, 3. Stará Boleslav 13, 4. Jičín 10, 5. Hradec Králové 8, 6. Liberec 5, 7. Mladá Boleslav 5, 8. Pardubice 2.

K dalšímu kolu zajíždějí jičínské atletky poslední červnovou sobotu do Staré Boleslavi.⋌ (peš)