Dosáhl na čtyřicáté vítězství v závodech mistrovství Evropy nyní poprvé s vozem Škoda Fabia třetí generace. Více prvenství mají na svém kontě pouze fenomén Bernd Stubbe a legendární Willi Rösel, který však už delší dobu nezávodí a Václav Fejfar má jeho dvaačtyřicet vítězství již „na dostřel“.

V Itálii se jela divize Touring Autocross na dvě jízdy, protože se sešlo více jak deset jezdců. Už v tréninku si vedl nejlépe Václav Fejfar a také sobotní rozjížďku vyhrál, v nedělních byl dvakrát druhý. Takže deset kvalifikačních bodů bral Martin Samohýl, Fejfar devět.

Ve finále odstartoval nejlépe Samohýl, ale za ním se strhl souboj mezi Fučíkem, Fejfarem a Výborným. Drama se rozuzlilo již v úvodním kole, kdy se zhruba v polovině okruhu dostal do čela Václav Fejfar a s náskokem skoro osmi sekund zvítězil před Samohýlem a Červeným. Před posledním závodem vede Fučík před Samohýlem a Výborným. Fejfar je pátý a teoreticky může ještě stihnout bronz. To je ale spíše teoretická úvaha.

V divizi Junior Buggy se dařilo jičínskému Jakubu Novotnému, který po kvalitním výkonu vybojoval bronzovou příčku za Grencisem a Furazhkinem. Filip Hartman byl devátý. Jakub Novotný drží celkově šestou pozici, na dosah má i čtvrté místo.

Celkovou vedoucí pozici udržel v Buggy 1600 Petr Nikodém, i když se mu nepodařilo probojovat do finále, přestože po rozjížďkách vedl. Tady skončil Milan Vaněk třetí a hned za ním projel cílem Víťa Nosálek. Celkově je Vaněk třetí a Nosálek hned za ním.

Vítězství Stubbeho v Super Buggy už asi nikoho nepřekvapilo, ale pro kvalitní umístění si zde dojeli dva Češi pátý skončil Petr Bartoš a hned za ním Roman Keřka. Stubbe už může prakticky slavit další titul, stejně jako Grencis stříbro.

Závěrečný závod letošního mistrovství Evropy v autokrosu se uskuteční již následující víkend ve francouzském městečku Saint Igny.

(pv)