Tam je bude čekat mnohem zvučnější soupeř, druhý tým loňského ročníku dánské nejvyšší soutěže, celek Skjern Håndbold.

Dánská házená patří mezi světové velmoci a mezinárodní konfrontace s vítězem Vyzývacího poháru z let 2002 a 2003 bude pro náš tým opravdu velkým zážitkem. Úvodní utkání bude sehráno v jičínské sportovní hale v sobotu 12. října s největší pravděpodobností v netradičním večerním čase od 20.20 hodin před kamerami ČT Sport. Odveta je na programu v neděli 20. října v dánském Skjernu od 17 hodin.

Případní zájemci o zájezd na pohárovou odvetu se mohou hlásit na elektronické adrese hazena@jicin.cz nebo také na tel. čísle 775 311 801. Pokud by se přihlásil dostatečný počet příznivců, bude vypraven autobus či mikrobus. Podmínkou rezervace je složení zálohy v částce 2 000 Kč, zahrnující dopravu a vstupenku na utkání. V případě menších nákladů bude přeplatek vrácen.

Do Dánska by se odjíždělo v sobotních (19. října) večerních hodinách tak, aby byla výprava na místě v neděli dopoledne. Poté by měli účastníci volný program na prohlídku města, následovalo by pohárové střetnutí a přibližně jednu hodinu po skončení odjezd zpět. Předpokládaný návrat do Jičína je v pondělních ranních hodinách. Uzávěrka přihlášek na odvetné utkání poháru EHF byla stanovena na sobotu 5. října, kdy sehrají házenkáři HBC Ronal Jičín domácí extraligový duel se Zlínem. Nejen pro příznivce, kteří o výpravě do Dánska uvažují, zveřejňujeme webové stránky klubu Skjern Håndbold: www.skjernhaandbold.dk. ⋌(hbc)