Hasičky z Vitiněvsi po předchozích nevyvedených kolech konečně předvedly své kvality. Časomíra se po jejich bezchybném útoku zastavila na neuvěřitelných 16:11 s, čímž se do extraligové tabulky zapsaly jako nové rekordmanky a jejich čas předčil rok starý rekord žen z Nevcehle o 4 setiny.

Hasičky, které reprezentují obec Vitiněves v požárním sportu, se v letošním roce účastní opět soutěží Východočeské a Jizerské ligy, nově pak Ligy Českého ráje a především Extraligy. V současné době za sebou mají osmadvacet závodů, z nichž se jim podařilo čtrnáctkrát zvítězit. Jsou „lídrem“ hasičské Ligy Českého ráje a ligy Východočeské. Na recesní soutěži v Širokém Dole - memoriálu V. I. Lenina, které se zúčastnilo 42 družstev žen, vybojovaly krásné 2. místo. Na soutěži v Sychrově se jim s výsledným časem 16:33 s podařilo zastavit časomíru na jednom proudu za neuvěřitelných 15:85 s.

Do konce soutěžního maratónu jim zbývá ještě 20 soutěží po celé České republice, ve kterých jim přejeme mnoho úspěchů a rychlých sestřiků, a zároveň jim děkujeme za výbornou reprezentaci obce. Více na www.sdhvitineves.cz
⋌Josef Havránek