Ti najeli pouhých pět sekund na velkého favorita – domácího Pavla Valouška, jedoucího tentokrát s Martinem Kočím na voze Škoda Octavia WRC.

Třetí pozici si vyjeli bratři Odložilíkovi s vozem Škoda Fabia S2000. První pětku ještě doplnili Pantálek (Fabia WRC) a Tlusťák (Fabia S2000). Další z velkých favoritů, Rakušan Franz Wittmann junior, jedoucí s další Fábií S2000, skončil osmý. Celkově spatřilo cíl po čtyřech rychlostních zkouškách padesát čtyři posádek ze čtyřiašedesáti odstartovaných.

Cílem naopak neprojeli Dominik Laurent s Kateřinou Janovskou na voze Peugeot 206 RC, kterým se na druhé erzetě porouchala spojka. Francouzský jezdec, žijící již dva roky v Újezdu pod Troskami, tak další pohár do své sbírky tentokrát nepřivezl. Nutno však zdůraznit, že tento jezdec již přes svůj zdravotní handicap (od 13 let amputována noha), startoval již ve více než sto dvaceti rally a závodech do vrchu.

První ročník nemistrovské Mikuláš rally definitivně ukončil letošní motoristickou sezonu. V té příští čeká na soutěžní dvojice pěkná porce. V mezinárodním Mistrovství ČR je jich sedm, přičemž dvě slaví kulatá jubilea. Rally Šumava se pojede po pětačtyřicáté, Barum rally po čtyřicáté.

Mistrovství republiky ve sprintrally má v kalendáři devět soutěží, nejstarší je Rally Agropa Pačejov, která se pojede po letošní pauze po jedenatřicáté, a Horácká rally po jedenadvacáté. Volný pohár ČR má v kalendáři šest soutěží a dalších minimálně šest rally se pojede v Rally Cupu. Ve stádiu příprav je jedna ze soutěží, která by měla vést po několika letech odmlky na Jičínsku. ⋌(pv)