Část výpravy byla ubytována v Kirke-Hyllinge, vzdáleném cca 20 km od místa konání MS v Roskilde, další pobývali v Quality Hotel v necelých 20 km vzdáleném Taastrupu.

Závodníci se i zde od 6. září plně věnovali tréninku a hlavně seznámení s tratí. Od 16 hodin se ten den konal Team meeting, na kterém zástupci UCI a dánského organizačního výboru předali zúčastněným zemím základní technické informace o průběhu závodů. V 18 hodin pak proběhl krátký zahajovací ceremoniál.

Ve středu byl z pohledu výpravy SH na pořadu dne především trénink. Od 18 hodin se v Kongresovém centru v Roskilde konalo Fórum národů. Louis Barbeau, předseda Komise UCI pro paracyklistiku, na základě detailních statistik demonstroval rozvoj paracyklistiky a stoupající počet účastníků prakticky ve všech kategoriích. Dále stručně informoval zúčastněné země o kvalifikaci na blížící se paralympijské hry a o některých plánech, které má UCI do budoucna ohledně tohoto sportu. UCI dle jeho informací chce rozvíjet formát Světových pohárů, které by se kvalitou a náročností měly blížit úrovni MS.

V příštím roce se budou pořádat tři závody Světového poháru: v Římě na konci května, ve španělské Segovii v polovině června a v kanadském Baie Comeau začátkem července. Termíny jsou zatím pouze předběžné. V plánu je i Světový pohár na dráze, byť vzhledem k organizační a finanční náročnosti zatím spíše v teoretické rovině.

Ve čtvrtek se konaly časovky jednotlivců, kdy jediným zástupcem SH na trati byl Ivo Koblasa ml. v kategorii C3. Na trati dlouhé 15,2 km se mezi 22 účastníky umístil na 18. příčce.

V pátek pokračovaly časovky jednotlivců. V kategorii C4 měla výprava SH dvojí zastoupení. Jiří Bouška po vynikajícím výkonu vybojoval bronzovou medaili, na velmi dobrém 6. místě mezi 22 účastníky skončil Luboš Jirka.
Odpoledne se na start časovky postavili i tricyklisté. V kategorii T1 ženy se Iveta Kolínská umístila na 3. příčce. V mužské kategorii T1 obsadil Jiří Hindr z Hořic 5. místo.

V kategorii T2 žen Lenka Kadetová skončila pátá a Nikola Strakošová šestá.
Nejlepšího výsledku mezi tricyklisty tak dosáhli v kategorii T2 David Vondráček z Valdic (na vloženém snímku) a Roman Šejna, kteří obsadili 7., resp. 10. místo.

V sobotu začaly silniční závody. V kategorii C3 měla výprava SH dva zástupce v osobě Iva Koblasy ml. a Matěje Bendy. Ivo Koblasa obsadil výborné 4. místo a dosáhl tak svého zatím nejlepšího výkonu na velké mezinárodní akci. Matěj Benda po hromadném pádu ve druhém kole závod nedokončil. V kategorii C3 se na start silničního závodu postavilo celkem 24 závodníků.

V neděli pokračovaly silniční závody. V 8 hodin se na start postavili účastníci závodu v kategorii C4 mužů. SH měl mezi 23 účastníky dva zástupce. Jiří Bouška skončil v závěrečném spurtu na 5. místě, Antonín Hájek ztratil po defektu ve druhém kole kontakt s vedoucí skupinou a dojel na celkovém 21. místě. V 10 hodin odstartoval silniční závod tricyklistů. V kategorii T1 dojel Jiří Hindr v kontaktu s vedoucí skupinou na 4. místě.

Mezi ženami T1 si vyjela Iveta Kolínská 2. místo, vynahradila si tak zklamání z páteční časovky, kdy kvůli špatné komunikaci mezi dánskými pořadateli a UCI byla organizátory nejdříve pozvána na pódium, aby jí poté bylo těsně před samotným ceremoniálem oznámeno zástupcem UCI, že jí vzhledem k malému počtu účastníků nebude za třetí místo v časovce udělena medaile.

Silniční závod

V silničním závodě žen kategorie T2 měl SH na startu hned tři zástupkyně – Lenku Kadetovou, Kristinu Moravčíkovou a Nikolu Strakošovou, které dojely na 5., 6., resp. 7. pozici.

Mezi muži T2 získal po výborném výkonu stříbrnou medaili David Vondráček. Stal se tak nejúspěšnějším spastikem na tomto mistrovství světa; příští rok se zúčastní i paralympijských her v Londýně.

Ve stejném závodě se mezi 15 závodníky ještě umístil Roman Šejna na 9. a Josef Winkler na 13. příčce.

V odpoledních hodinách se část výpravy ve složení Luboš Jirka, Antonín Hájek, Matěj Benda, David Vondráček, Lenka Kadetová, Nikola Strakošová, Kristina Moravčíková, Jiří Hindr a doprovody Ondřej Sejpka, Milan Pacner a Klára Jandová vydala na cestu domů. Zbylí členové cestovali zpět do České repuboiky až ráno v pondělí 12. září.

Z výsledků silničních závodů:
Dodatečné výsledky kategorie C3 muži ze dne 10.9.2011 (24 startující, 61,5 km): 1. Bosmans (BEL) 1:36:03 hod., 4. Koblasa 1:36:04, 21. Kvasnička 2:04:33, DNF Benda.
Výsledky ze dne 11.9.2011:
Kategorie C4 muži (23 startujících, 76,9 km): 1. Pittacolo (ITA) 1:52:06 hod., 5. Bouška 1:53:00, 10. Ježek 1:53:00, 21. Hájek 2:11:03. – C2 ženy (7 startujících, 46,1 km): 1. Jonesová (USA) 1:22:52, 3. Diepoldová 1:27:41. – T1 ženy (tricykly, 3 startující, 30,7 km): 1. Gautierová (CAN) 1:24:34, 2. Kolínská 2:04:03. – T1 muži (5 startujících, 30,7 km): 1. Alilovic (CRO) 1:11:06, 4. Hindr 1:11:12. – T2 muži (15 startujících, 30,7 km): 1. Farroni (ITA) 0:56:58, 2. Vondráček 0:57:00, 9. Šejna 1:02:33, 13. Winkler 1:06:23. – T2 ženy (7 startujících, 30,7 km): 1. Croteauová (CAN) 1:02:35, 5. Kadetová 1:17:11, 6. Moravčíková 1:23:27, 7. Strakošová 1:43:52. – MB (muži tandemy, 36 startujících, 107,6 km): 1. Donval s pilotem Saccomandim (FRA) 2:27:00, 25. Moflar s pilotem Chybou 2:30:04.

Všem sportovcům patří poděkování za vzornou reprezentaci SH a úsilí, které věnovali nejen samotnému mistrovství, ale i náročné celoroční přípravě.⋌s využitím materiálů Českého paralympijského výboru a Ondřeje Sejpky