Stejně jako v loňském roce obdržel pořadatelský tým HBV Motorsport klub v AČR důvěru Federace automobilového sportu a do Trutnova tak znovu zavítá Ecosun Mistrovství ČR ve sprintrally, Mistrovství ČR v rally historických automobilů i Pohár ČR v rally.

„Pilně se dolaďují hlavně otázky týkající se trati soutěže. V letošním roce dojde poprvé k výraznější změně. Pro posádky je připravena zcela nová erzeta v blízkosti Trutnova. Jakmile z její trati sleze sníh, bude provedena kontrola se zástupcem Asociace jezdců rally,“ uvedla předsedkyně organizačního výboru Rally Krkonoše Blanka Hlavatá. Pokud již nedojde k žádné změně, letošní závod se bude sestávat ze 75 km rychlostních zkoušek a 86 km přejezdů.

Program rally zůstává nezměněn. „Divácky atraktivní část zahájí v pátek po poledni administrativní a technické přejímky, po nichž bude následovat představení posádek na Krakonošově náměstí,“ informovala Hlavatá. Sobotní start je naplánován na devátou hodinu ranní. „První posádka by pak mohla dorazit do cíle kolem třetí hodiny odpoledne,“ odhadovala. Vyhlášení výsledků proběhne v podvečer tradičně v hotelu Patria.

Stejně jako při třetí Rally Krkonoše, také letos bude soutěž doprovázet Setkání legend rally. „Zúčastnit by se mohli znovu pánové Křeček, Kvaizar, Šedivý, Srnský a Syrovátko. Novými tvářemi setkání by měli být Jiří Kotek, Jiří Janeček, Václav Bobek, Ota Landecký a Miloš Vodseďálek,“ vyjmenovávala bývalé automobilové závodníky. Účast předběžně přislíbil také legendární Nor John Haugland.

„Tak jako všechny automobilové soutěže, ani ta trutnovská se neobejde bez podpory silných partnerů. Rádi bychom proto poděkovali nejen hlavním partnerům, ale i mnoha dalším za to, že nám zachovali svou přízeň,“ pronesla Blanka Hlavatá.